Humanitaarblogi

Õpi keeli, neist on ikka kasu

Võõrkeelte süvendatud oskused on usteks uutesse maailmadesse. Mis iganes tegevusalal loob mõne keele ja kultuuri hea tundmine suurepärased eeldused erinevateks koostöövõimalusteks.

Marten Sirendi

Tallinna Ülikoolis 2020/21 esimesel kursusel õppinud tudengid on teinud mitmeid ägedaid videoklippe, milles nad soovivad just gümnasistele edastada oma mõtteid keeltega seotud õpingutest.

Prantsuse keelt ja kultuuri õppiv Marten Sirendi on koos oma sõbra Kasper Sebastian Sillaga on teinud üleskutse ehtprantsaslikus stiilis ja seda näeb SIIT.

Hispaani keelt tudeerivate tudengite Reane Everti, Marleen Koppeli, Kristina Roosiväli ja Agete Eksi särtsakat klippi näeb SIIT.

Itaalialikku vibe’i õhkub videost, milles Karl Tertsmann, Kristiina Rebane ja Marta Macchioni ärgitavad huvilisi õppima Tallinna Ülikoolis itaalia keelt ja kultuuri. Vaata lähemalt SIIT.

Inglise keele erinevaid tasemeid esitleb Sirle Urboja koostatud KLIPP.

Ja saksa keelt õppivate Sigrid Muinasmaa Andrei Bandurevski, Sofia Baitala ja Tuule Laine videopöördumist saaab näha SIIT.

Tallinna Ülikooli Humanitaarteaduste instituut