Humanitaarblogi

Tõnu Viik: kes oli Eesti arvamusliidrite poolt palju viidatud Heidegger?

"Ta on suutnud inspireerida väga suurt hulka inimesi ning ka tervet põlvkonda uurijaid ja filosoofe, kes pole teda kunagi näinud, vaid on temaga tuttavad ainult tekstide vahendusel."

Tõnu Viik

tÜHI direktor ja filosoofia professor Tõnu Viik on arvamusloos "Viirus, teadus ja poliitika" kirjeldanud praegust olukorda Heideggeri kuulsa väite parafraasiga: ainult veel teadlased võivad meid päästa. Viik rääkis Delfi Fortele, kes oli Martin Heidegger, mille poolest on ta tähtis ja miks armastavad Eesti arvamusliidrid teda sageli tsiteerida ja tema loomingule viidata.

Martin Heidegger oli eelmise sajandi mõjukas mõtleja ja populaarne filosoof, kelle silmaring oli erakordselt lai. Tõnu Viik arvab, et see kuidas Heidegger muutis fenomenoloogiat, pöörates selle eksistentsiaalseks küsimuseks inimese maailmas olemise üle ja maailmas olemise viiside kohta, oli teravmeelne, sügav ja kõnetav. Heidegger oskas kaasahaaravalt rääkida ja kirjutada ning seetõttu on ta suutnud inspireerida tervet põlvkonda uurijaid ja filosoofe, kes pole teda kunagi näinud, vaid on temaga tuttavad ainult tekstide vahendusel.

Loe edasi SIIT