Humanitaarblogi

TÜHI-s tegutseb nüüd CLUB

TÜHI-s hakkab regulaarselt kohtuma uus rühmitus—CLUster on Bordering ehk CLUB. Uus rühmitus kohtub esialgu lugemisgrupina, et koos arutada nii uusimat piirialade kirjandust kui ka klassikuid.

TÜHI

CLUB-i tegevliikmed on Karin Dean, John Buchanan ja Laur Kiik, kellega saab huvi korral kontakteeruda.

TÜHI-sse on läbi erinevate programmide jõudnud üha enam Aasia piirialade uurijaid erinevatest Aasia riikidest. Käesolevaks semestriks tulid külalisdoktorandina Samak Kosem ja –magistrandina Worachet Potawong, mõlemad Erasmus Plus ICM mobiilsusprogrammiga Chiang Mai Ülikoolist Taist. Oktoobriks liitub nendega Dr Amporn Jirattikorn.

Nad kõik uurivad erinevaid teemasid Tai-Myanmari ja Tai-Laose piirialadel. Sügisest alustas TÜHI-s doktorandina õpinguid Prince Tomar Indiast, doktoritöö teemaks India-Hiina piir Himaalaja mägedes. Peaaegu terve eelmise õppeaasta viibis TÜHI-s Dora programmi toetusel Yi Yang Hiinast. Tema kaitstes Tallinnas viibides ka  oma koduülikoolis (East China Normal University) doktorikraadi Tai-Myanmari piirialade teemal.

Peamiselt antropoloogidest ent ka geograafias ja riigiteadustes koolitatud piiriuurijate hulka on plaanis kutsuda külalistena osalema kolleeege teistest humanitaar- ja sotsiaalteaduste valdkonnast. Mõtlemine üle piiride ja piiritlemise vaatlemine keskse ühiskondlik-poliitilise praktikana on piiriuuringutes juba mõnda aega aktuaalne trend.

CLUB-i eesmärgiks on rääkida piiridest mitte kui vaid materiaalsetest joontest vaid kui ühiskondade poolt loodud korralduslikest vahenditest. Kesksel kohal on ka Aasia ja Euroopa piiriuurijate kokkutoomine. Tegemist on TÜHI-st Horizon 2020 programmi Spreading Excellence and Widening Participation Twinning voorus väljuva rahastustaotlusega TLÜ-s piiriuuringute arendamiseks.