Humanitaarblogi

TÜHI silmapaistev vilistlane Andrei Ivanov

TLÜ silmapaistva vilistlase tiitli pälvis tänavu TÜHI vilistlane Andrei Ivanov. Andrei Ivanov on vene filoloogia erialal lõpetanud vene keeles kirjutav Eesti kirjanik, keda on tituleeritud kui "tõenäoliselt maailmas kõige tuntum Eesti kirjanik".

Foto: Karin Kaljuläte

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi 2020. aasta silmapaistev vilistlane on vene filoloogia erialal lõpetanud vene keeles kirjutav Eesti kirjanik Andrei Ivanov. Teda peetakse üheks Eesti hinnatuimaks kirjanikuks nii kodu- kui ka välismaal. Andrei Ivanovi teoseid on tõlgitud mitmesse keelde ja teda on pärjatud mitmete mainekate auhindade ja preemiatega, sealhulgas – Valgetähe IV klassi teenetemärk (2020), Venemaa kirjandusauhind NOS (2014), Eesti Vabariigi kultuuripreemia (2016), Eesti Kultuurkapitali kirjanduse sihtasutuse aastapreemia (2009, 2011, 2013, 2015), Tallinna Ülikooli kirjandusauhind (2011 ja 2018) jt
2011. aasta alguses tituleeris Eesti Päevaleht Andrei Ivanovi kui „tõenäoliselt maailmas kõige tuntum Eesti kirjanik“.

2019. aastal andis kirjastus Varrak välja Ivanovi romaani „Isevärki kalmistu asukad“ («Обитатели потешного кладбища»), mille Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamm on nimetanud selle sajandi suurimaks romaaniks.