Humanitaarblogi

TÜHI üliõpilasnõukogu - väike, kuid väsimatu seltskond

Meie oleme Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi üliõpilasnõukogu ehk TÜHI üliõpilasnõukogu - väike, kuid väsimatu seltskond. Me seisame selle eest, et ülikoolielu oleks huvitav, toetav ja täis põnevaid võimalusi ning seiklusi. Me korraldame mitmekesiseid üritusi, pakume tuge ja abi oma kaasüliõpilastele ning edendame avatud ja toetavat suhtlust nii tudengite kui ülikooli vahel.

TÜHI ÜN

TÜHI üliõpilasnõukogu on korraldanud mitmeid erinevaid üritusi, kuid üks neist tõuseb esile - Eesti Vabariigi aastapäeva filmiöö, mis toimub iga aasta juba alates aastast 2009. 23. veebruaril veedame terve öö ülikoolis: vaatame üheskoos nostalgilisi Eesti filme, naudime seltskonda, mängime erinevaid mänge nagu “Kuldvillakut” või lihtsalt chillime. Varahommikul lähme üheskoos Tallinna Ülikoolist Pika Hermanni torni lipuheiskamisele. Kuid kuidas sellise sündmuse korraldamine tegelikult toimub?

See algab hoolika ettevalmistusega, kus meie meeskond korraldab kõike - alates meelelahutusest ja snäkkidest kuni tehniliste vahendite ja baarini. Sellise mahuka ürituse korraldamise peamine võti on tööjaotus. Iga meeskonna liige saab oma valdkonna, mille eest vastutada: dekoratsioon, mängud, ajakava, turundus ja nii edasi. Lisaks on oluline tööjaotus ka kohapeal, sest siis on käed ja jalad eriti tööd täis. Kes kontrollib pileteid, kes paneb uusi filme mängima, kes viib läbi mänge ja muid tegevusi.

Meeskonna- ja koostöö on meie edu võtmeks. Olulist rolli mängib suhtlus nii organisatsiooni siseselt kui ka ülejäänud üliõpilaskonna ja sponsoritega. Sponsorite leidmine on suur osa iga ürituse edukast läbiviimisest ja on abiks näiteks snäkilaua katmisel või auhinnakottide täitmisel. Nii suudame meeleolu üleval hoida ning tagada meeldejääva ürituse kõigile osalistele.

TÜHI ÜN

Me ei korralda ainult üritusi

Kuid ürituste korraldamisega meie tegevus ei piirdu. Meie eesmärgiks on seista humanitaarteaduste instituudi õpilaste huvide eest ning anname omalt poolt kõik, et õpilaste haridus oleks kvaliteetne ning tudengisõbralik. Selleks osaleme nõukogudes ja arendame koostööd humanitaarteaduste instituudi juhatusega, et kõik probleemid leiaksid lahenduse. Just läbi selle on võimalik oma haridusalaseid ideid ülikoolis kuuldavaks teha.

Kui parasjagu sündmuste korraldustuhin meid iga päev koos ei hoia, siis veedame üksteisega mõnusalt aega näiteks meie üliõpilasnõukogu ruumis M-301. Olgu selleks siis üheskoos õppimine, mõnus jutuajamine, mängude mängimine või lihtsalt koos aega veetmine. Pärast üritusi tähistame tihti omakeskis, jagades muljeid ja head seltskonda. Samuti leiame aega tähistada üksteise sünnipäevi ning toetada ja innustada teineteist. Selleks korraldame ka ühiseid motivatsiooniüritusi ning väljasõite. Näiteks viimast motivatsiooniüritust tähistasime koos loodus- ja terviseteaduste instituudi üliõpilasnõukoguga. Rentisime omale ruumi, tutvusime üksteisega, mängisime erinevaid mänge, sõime ning tegime joonistusvõistlust. Hetkel plaanime aga suvist väljasõitu mõnda Eesti väikelinna.

TÜHI ÜN

TÜHI üliõpilasnõukogu on meie jaoks justkui teine pere, kus leidub alati keegi, kes sind mõistab ja toetab. Siin saad võimaluse saada ürituste korralduskogemust, panustada hariduse edendamisesse, leida uusi sõpru ja tutvusi, laiendada oma üleülikoolilist võrgustikku ning kogeda uusi ja põnevaid seiklusi.

Heida pilk peale TÜHI üliõpilasnõukogu tegemistele