Pressiteade

Alustab uus Eesti ja Soome filoloogiakonverentside sari

12. mail toimub Tallinna Ülikoolis uue Eesti ja Soome kirjanduskonverentside sarja avaüritus.

Roman Timentšik

Konverentsi aukülaliseks ja peaesinejaks on Jeruusalemma Heebrea Ülikooli emeriitprofessor Roman Timentšik, kes peab loengu “О составе и границах научного комментария” (“Teadusliku kommentaari sisust ja piiridest”).

Professor Timentšik on oma põlvkonna üks autoriteetsematest vene modernismi asjatundjatest. Tema sulest on ilmunud kaheksa raamatut (sealhulgas monumentaalne elulugu “Последний поэт: Анна Ахматова в 1960-е годы” ehk “Viimane poeet: Anna Ahmatova kuuekümnendatel aastatel”) ning üle 400 artiklit 20. sajandi vene kirjandusest ja kultuurist.

Konverents algab 12. mail kell 12.00 Tallinna Ülikooli Mare maja Tallinna saalis (M218).

Konverentsi kavaga saab tutvuda SIIN.