Teade

Marek Tamm avaldas raamatu ajaloolisest ajast

Cambridge’i ülikooli kirjastuselt ilmus tänavu juuli lõpus Tallinna Ülikooli kultuuriajaloo professor Marek Tamme ja Bielefeldi ülikooli ajalooteooria teaduri Zoltán Boldizsár Simoni ühiselt kirjutatud raamat “Ajaloolise aja kude” (The Fabric of Historical Time).

Marek Tamm

Raamat teeb sissevaate uuematesse ajaloolise aja käsitlustesse, kaardistades ajaloolisest ajast arusaamise muutusi viimasel paaril sajandil. Ühtlasi pakkudes välja uue mõistelise mudeli ajaloolise aja mõtestamiseks tänapäeval. Autorid rõhutavad ajaloolise aja sisemist mitmekesisust ja rõhutavad vajalikkust mõelda ajaloolisest ajast mitmuses – erinevate ajalisuste keerukast võrgustikust.

Väikesemahuline raamat ilmus Cambridge’i ülikooli kirjastuse uues raamatusarjas “Elements in Historical Theory and Practice”. Raamatu elektroonilist versiooni on võimalik kirjastuse kodulehel kuni 28. augustini tasuta lugemiseks alla laadida SIIT.