Professor Rein Raud valiti Leedu teaduste akadeemia välisliikmeks

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi Aasia uuringute professor Rein Raud valiti 1. oktoobril Leedu teaduste akadeemia välisliikmeks.

Rein Raud
Rein Raud

Professor Rein Raud nimetati 1. oktoobril 2019 Leedu teaduste akadeemia välisliikmeks. Seesuguse tunnustuse taga on aga pikaajaline ja pidev töö Leedu teadusmaastikul. Nimelt on ta õpetanud erinevates Leedu ülikoolides, teiste seas enim Vilniuse ja Vytautas Magnuse ülikoolis. Ettekannetega on Rein Raud tihe külaline Leedu filosoofide aastakonverentsidel ning teistelgi sarnastel akadeemilistel üritustel. Üksjagu on ilmunud tema akadeemilisi tekste ka leedu keeles. Lisaks aktiivselt konverentsidel osalemisele on ta tegusalt kaasa löönud ka ülikoolidevahelise parimaid üliõpilasi ühendava Collegium Invisible töös.

Vahetum koostöö sidus Rein Rauda tänaseks lahkunud Leonidas Donskisega, aga ka Vytautas Magnuse Ülikooli professor Gintautas Mažeikisega ning head kolleegid on ka Vilniuse Ülikooli filosoofia ning Aasia-uuringute osakondade õppejõud, kellega aeg-ajalt erinevaid teadustöid koos ette võetakse.

Rein Raud kinnitab, et tegemist on suure tunnustusega, mis pakub palju rõõmu. Värske välisliikmena kõneleb ta ka järgmisel Leedu teaduste akadeemia üldkogul. 

Teaduste akadeemia välisliikmeteks valitakse välismaa teadlasi, kellel on väljapaistvaid saavutusi oma erialal ja kes on oma teadustöö kaudu seotud akadeemia asukohamaaga. Leedu teaduste akadeemial on 64 välisliiget.