Pressiteade

Tallinna Ülikooli täppiskeele auhinna pälvis Kaja Mädamürk

Traditsiooniliselt emakeelepäeval välja antava Tallinna Ülikooli täppiskeele auhinna pälvis tänavu Loodus- ja terviseteaduste instituudi käitumisteaduste andmeanalüüsi vanemteadur Kaja Mädamürk.

Täppiskeele auhind
Kaja Mädamürk

Kaja Mädamürki tunnustati teksti "Matemaatikapädevuse arendamine põhikoolis: matemaatika kasutamine väljaspool klassiruumi (2022–2025)" koostamise eest.

Žürii liikme Peep Nemvaltsi sõnul tutvustab see lühitekst ülevaatlikult ja selgelt käsil olevat uurimistööd.

“Sõnavalik on täpne, laused ladusalt loetavad ning loogiliselt sujuvaks tekstiks ühendatud.” ütles Nemvalts.

Tänavuse täppiskeele auhinna žürii koosseisus Merilin Aruvee (eesti keele ja kultuuri suuna juht), Helena Lemendik (teaduskeelekeskuse töörühma liige) ja Peep Nemvalts (TLÜ teaduskeelekeskuse juhataja) hindas kolmeteistkümmet eri valdkondade uurimistöö lühitutvustust neljast küljest: üld- ja oskussõnavara täpsus, lausestuse ladusus, õigekiri ning tervikteksti loetavus.

Tunnuspilt: (vasakult) Merilin Aruvee, Kaja Mädamürk ja Peep Nemvalts.