Pressiteade

Tallinna Ülikoolis toimub emakeelepäeval arutelu teaduskeelest

14. märtsil toimub Tallinna Ülikoolis arutelu, milles keskendutakse eesti teaduskeele arengutele.

Peep Nemvalts
Emakeelepäev

Arutlusringis osalevad Merilin Aruvee (Humanitaarteaduste instituut), Heli Kaldas (Haapsalu kolledž), Leif Kalev (Ühiskonnateaduste instituut), Andres Kollist (Akadeemiline raamatukogu), Kert Martma (Loodusteaduste instituut), Peeter Normak (Digitehnoloogiate instituut), Halliki Põlda (Haridusteaduste instituut) ja Katrin Saks (rektoraat ja BFM). Arutelu juhib Peep Nemvalts (Humanitaarteaduste instituut).

Tallinna Ülikooli üheks strateegilise eesmärgiks on kultuuriliselt põimuvas maailmas eesti keele, sealhulgas teaduskeele ja rahvuskultuuri säilitamine ning arendamine.

Tallinna Ülikooli tegevuspõhimõtetes on sätestatud, et väärtustakse ja arendatakse eesti keelt, sh teaduskeelt.

Arutelu toimub 14. märtsil algusega kell 12.15 Narva mnt. 29 auditooriumis A-325 ja seda on võimalik jälgida ka küberruumis