Haridusblogi

Haridusteaduste ja digitehnoloogiate instituutide ühisel perepäeval valmistati jõuluanimatsioone

Laupäeval, 25. novembril said haridusteaduste ja digitehnoloogiate instituutide kollektiivid ühisel perepäeval kokku, et luua animatsioone, millega tervitada lähenevat jõuluaega.

HTI ja DTI perepäev

Perepäeva juhatasid sisse haridusteaduste instituudi direktori Tiia Õuna sõnad, et jõuluaeg on imede aeg ning kõik need imed saab panna oma jõulutervitusse, mida animatsioonide loomine suurepäraselt võimaldab. Elyna ja Linda jagasid seejärel soovitusi, ideid ja näiteid, kuidas animatsiooni luua.

Perepäev
„Mäng neljal käel“ või „Improteater“ või „Tadaa…“ Linda ja Elyna jagavad ideid animatsioonide loomiseks sõnadega: "Animatsiooni loomiseks läheb vaja palju käsi!" Foto: Piret Räni

Heddi andis seejärel mõtteid, kuidas saab valminud loole muusikat või helitausta teha, ning oli loonud selleks ka väikese helistuudio.

Taustamuusikat loomas

Ja seejärel läks vahendite valimiseks, loo väljamõtlemiseks, võtteplatside kujundamiseks ning animatsioonide loomiseks. Siginat-saginat oli Mare maja kolmas korrus täis!

Võtteplats hakkab valmima. Foto: Piret Räni

Kasutasime animatsioonide loomiseks Stop Motion tehnikat ning rakendust Stop Motion Studio (kasutatav nii iOS kui Android seadmetele).

Haigusteperiood pani perepäevale väikese pitseri, sest kõik soovijad kahjuks kohale ei jõudnud. Kokku osales 15 perekonda. Lapsi oli ligi 30, kellest noorim oli 9-kuune ning vanim 13-aastane. Suur oli rõõm, et ülikooli töötajad võtsid perepäevale lisaks lastele ja kaasadele kaasa ka õdesid-vendasid, sõpru, vanemaid, lapselapsi ja täiskasvanud lapsi. Pere ongi ju need inimesed, kes meie jaoks pere moodustavad, sh ka sõpruskond ja tööpere.

Lisaks animatsioonide loomisele said osalejad mängida, joonistada ning fotoseina juures perepilte teha.

Perepäev
Perepäeva korraldusperekond (vasakult paremale ja alt üles): Viktoria ja Heddi., Elyna-Hans, Linda, Kerstin, Hannula, Paula, Helen, Annika ja päkapikk-Kaire. Foto: Piret Räni

Tegemist oli järjekorras juba teise kahe instituudi koos korraldatud perepäevaga – eelmine toimus vahetult enne koroonapandeemiat 2019. aasta novembris. Seekordne korraldusperekond läks laiali sõnadega – järgmisel aastal jälle!

Vaata pildigaleriid Vaata valminud jõulutervitusi

Perepäeva korraldusperekond Elyna Heinmäe, Heddi Reinsalu, Kerstin Kööp, Kaire Kollom (HTI), Linda Helene Sillat (DTI), Paula Joanna Sillat (ÜTI) ning üliõpilased Annika Liidres, Hannula Trudnikov, Helen Nurm (alushariduse pedagoog, BA ja MA) ja Viktoria Tutuko (mitme aine õpetaja, MA)