Haridusblogi

Vahetusaasta Iirimaal pakkus uusi väljakutseid – Tessa Kristali kogemus

Tessa Kristal on Tallinna Ülikooli andragoogika eriala teise kursuse üliõpilane, kes õpib praegu Erasmus programmi kaudu Iirimaal Maynoothi Ülikoolis vahetusaastal. Tessa sõnul on ta saanud praktika jooksul teha ja kogeda palju rohkem, kui seda esialgu üldse lootis. Loe lähemalt Tessa põnevast praktika- ja õpingute kogemusest ning elust välismaal.

Tessa Kristal Iirimaal vahetusaastal

Juba enne ülikooli sisse astumist teadsin, et tahan kasutada võimalust sooritada praktika välismaal. Mulle tundus nii hea ja turvaline võimalus saada hindamatu kogemus välismaal, kui minu ülikool mind selles toetab. 2023 aasta sügisel alustasingi Eramus programmis oma vahetusaastat Iirimaal ning tänu endistele ja praegustele Tallinna Ülikooli õppejõududele tekkis mul võimalus mõlemad oma eriala praktikad Iirimaal õpingute kõrvalt sooritada.  

Väikeses Maynoothi linnas, kus asub minu ülikool, ootas mind endine Tallinna Ülikooli andragoogika õppejõud Marin Johnson, kes täna töötab ühes Iirimaa erakolledžis õppedirektorina. Ta pakkus mulle võimalust Chevron College'is enda käe all praktika sooritada. Mulle meeldis see mõte väga, sest see oli harukordne võimalus saada erialane kogemus välismaal oma ala eksperdi käe all. Ma polnud kunagi varem haridusvaldkonnas töötanud, kuid veidi olen koolitus- ja arendustööga kokku puutunud.  

Välisprtaktikast kujunes uus ja põnev väljakutse – töökoht Iirimaal

Ma sain praktika jooksul teha palju rohkem, kui esialgu lootsin ja arvasin ning tegelikult kujunes esialgsest praktika mõttest välja minu jaoks lausa uus töökoht, mida jään ka edaspidi veel mõneks ajaks siin täitma. Mul on hea meel kuuluda Chevron College Student Support meeskonda. See organisatsioon on minu jaoks väga huvitav, kuna tegu on 100% online-õppega ning Chevron College pakub nii jätkuõppe- kui ka kõrghariduse programme. Lisaks oli minu jaoks põnev tutvuda Iirimaa haridusüsteemi ning õppimistavade ja -võimalustega. 

Tessa Kristal Iirimaal vahetusaastal

Oma praktika jooksul töötasin välja ja viisin ise läbi veebiseminaride sarja digioskuste tõtmiseks Chevron College õppijatele. Selle moodustasid “Digital Bytes workshops” veebiseminarid, mille eesmärk on õpetada kasutama erinevaid online-platvorme ja rakendusi, mis toetavad õppimist ja produktiivsust. Sealhulgas keskendus üks veebiseminaridest ka tehisaru kasutamisele õppe toetamisel. See oligi minu jaoks kõige suurem väljakutse ja arengukoht, kuna ma polnud varem tehisintellektiga kokku puutunud ning see nõudis palju julgust ja katsetamist, et teemat edasi õpetada.

Olen selle kogemuse eest väga tänulik, sest nüüd ma ei oskaks oma elu ilma tehisintellektita enam ettegi kujutada. Alustades keeruliste konseptsioonide lahtiseletamisest kuni digitaalsete jõulukaartide loomiseni välja on tehisaru alati minu jaoks olemas. Lisaks sain väga palju kokku puutuda erinevate interaktiivsete õppematerjalide koostamisega Rise keskkonnas. Lisaks olen saanud osaleda ka ühe õppevideo koostamisel ja filmimisel.  

Lisaks praktikaülessannete täitmisest tulenevale õppimisele ja arengule läbisin praktika jooksul ka UDL (Universal Design of Learning) kursuse, kus omistati mulle ka vastav märgis.  

See oli minu jaoks esimese päris kogemus, kus sain rakendada oma andragoogilisi teadmisi ning ise õpet juhtida ja läbi viia. See kogemus pani mind mõistma seda, kui palju väljundeid on tööturul andragoogidele ning kui põnev see töö tegelikult on.  

Mul on hea meel, et julgesin vastu võtta väljakutse tulla aastaks ajaks uude riiki elama ja õppima. Olen tänulik võimaluse eest oma praktikad siin sooritada ja julgustan ka teisi õppijaid oma tavapärastest rutiinidest välja asutma ning leidma võimalusi ennast veelgi rohkem arendada ja proovile panna.