Kultuur

„Näputööga nägijaks" puuteraamatute ja -mängude valmistamise konkursi võitjad selgunud

Tallinna ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi ning Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koostöö tulemusena toimunud puuteraamatute ja -mängude valmistamise konkurss „Näputööga nägijaks" on tänaseks läbi saanud ning osalejatelt tegevusi pakkuvad ja sihtgrupi vajadusi silmas pidavad ideed teostunud.

NÄPUTÖÖGA NÄGIJAKS konkurss tallinna ülikool

Head mõtte- ja näputöö tegijad!

Tore, et kümmekond inimest ei jätnud mõtet ainult mõtteks, vaid panid end proovile ja pakkusid erilistele noortele käsitöö vahendusel uusi teadmisi ning meelelahutust. Kangad, kartongid ja niidid-nõelad võeti sahtlist välja ja õmmeldi-kleebiti kõik materjalid headeks mõteteks kokku. Nii mõnigi kaasas sõbradki loovtegevusse, sest mitu pead on ju ikka mitu pead ja kes teab, mis tarku näpunäited kellelgi varuks võib olla.

Konkursile esitati 14 tööd: 4 neist olid mängud ja 10 puuteraamatud. Tulemuste hindamisel oli näha, et konkursi eeskirju ja juhiseid oli püütud järgida. Pooled esitatud raamatutest on kasutatavad pimedate ja vaegnägijate sihtgrupis, pooled vajaksid veel kohandamist.

Zürii hinnangul on konkursi tulemused järgmised:

I-II preemia “KOLM MÄNGU“ Maris Willadsen
I-II preemia “EESTI LOODUSE MEMORIMÄNG“ Hannah Kivisild
III-IV preemia “SÄTIME ÕUE!“

Klaarika Paavel (Mustvee kooli 9. klass)
Killu Postov (Mustvee kooli 9. klass)
Juh. Liina Laansalu

III-IV preemia “TARKUS TULEB TASAPISI“ Ere Raag
V preemia “EESTI RAHVA MÕISTATUSED“ Hannah Kivisild
VI preemia “TOHISOO MÕISA AARDED“ Lukas Heina (Kohila Koolituskeskuse kunstikool)
Juh. Avely Jaave
VII preemia “AASTAAJAD“ Ere Raag

ÕNNITLUSED!

Au ja kiitus tublidele osalejatele:

“NÄHH!“

Linda Bauvald
“JÄNESE TRIPS-TRAPS-TRULL" Marit Pukki
“PÕRANDA DOOMINO" Marit Pukki
“ÕPI JA AVASTA“ Marit Pukki
“OSAVAD SÕRMED“ Margit Merilo
“AED“ Kaidi Toom
“ARVURAAMAT“ esindaja Urve Karp

eesti kultuurkapital tallinna ülikool eesti käsitöö näputööga nägijaks

Preemiad: Eesti Kultuurkapital
Lisapreemia: Eesti Pimedate Liidu eripreemia pimedatele inimestele kõige enam meeldinud puuteraamatu või -mängu eest pälvis puutemäng „3 mängu“. Eripreemia on nägemispuudega käsitöömeistri valmistatud meene.

tallinna keskraamatukogu eesti pimedate liit karnaluks näputööga nägijaks

Konkursi toetajatele TÄNU!
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Tallinna Keskraamatukogu
Karnaluks OÜ

Kellele puuteraamatute loomise teema huvi pakub ja kes sooviks edaspidi ka ise midagi meisterdada, leiab nii esmased juhised kui virtuaalse koolituse veebilehelt.