Tuutorid annavad võimaluse lihtsalt ja vabalt arutada teemasid, mis sulle muret valmistavad. Vahel aitab, kui saad kõik südamelt ära rääkida, samas teades, et teine pool tõeliselt kuulab.

 

COVID-19 pandeemia tõttu ei leia see semester tuutorit kindlatest ruumidest, kuid on alati kättesaadavad aja kokkuleppimiseks meili vahendusel. 

Küsimuste korral või sobiva aja kokkuleppimiseks kirjuta tuutorid@tlu.ee.

Tallinna Ülikooli tuutorid:

Pilt Nimi Instituut Kontakt
Marit%20Priinits.jpg Marit Priinits Haapsalu kolledž marit.priinits@tlu.ee
Martin Martin Aavik Loodus- ja terviseteaduste instituut martin.aavik@tlu.ee
Tauri Tauri Ramst Loodus- ja terviseteaduste instituut tauri.ramst@tlu.ee
helina Helina Ohtla Haridusteaduste instituut helina.ohtla@tlu.ee
Markus Markus Lensment Haridusteaduste instituut markus.lensment@tlu.ee
Iris Iris Ojavee Humanitaarteaduste instituut iris.ojavee@tlu.ee
  Erik Mikkus Humanitaarteaduste instituut erik.mikkus@tlu.ee
Anastasia Anastasia Lokteva Humanitaarteaduste instituut

anastasia.lokteva@tlu.ee

Herman Herman Petrov Digitehnoloogiate instituut herman.petrov@tlu.ee
Merilin Merilin Võrk Digitehnoloogiate instituut merilin.vork@tlu.ee

Tuutorprogramm

Programm on loodud mõistes, kui tähtis on üliõpilaste roll üksteise igapäevasel toetamisel. Eeldavalt esimese sammuna otsivad inimesed tuge sõpradelt, et läbi mõelda tekkinud probleemid. Sellistel aegadel võib efektiivse toe pakkumiseks jääda lähedaste oskustest väheseks, sest nad võivad endas kõhelda ja ei ole piisavalt pädevad. Tuutorprogrammi eesmärk on püüda leida viise, kuidas paremini ette valmistada toetava rolliga üliõpilasi, et nad tunneksid end kaaslasi toetades enesekindlalt ja oleksid teadlikud professionaalsest võrgustikust nende ümber.

Tuutoriks saamiseks on vaja läbida Oxfordi ülikoolis välja töötatud Ann Fordi tugitudengi koolitusprogramm. Koolitus kestab 10 nädalat, mille kogumaht on 30 h. Tuutorite väljaõpe käsitleb nõustamise põhioskusi,  mille alla kuuluvad aktiivne kuulamine, konfidentsiaalsuse hoidmine, piiride austamine ja märkide tundmine, kui on vaja üliõpilast julgustada ja edasi suunata professionaali juurde. Praktika ajal  kohtuvad tuutorid iga teine nädal supervisioonis,  kinnistades nii saadud oskusi ja saades tuge klienditöös.  Tähtis on rõhutada, et tuutorid ei ole nõustajad ja kui olukord nõuab, julgustavad nad edasi tuge otsima.

Programm kestab kokku kaks semestrit, kus kevadsemestril toimub väljaõpe ja sügissemestril 4 EAP mahuline praktika, andes võimaluse saadud oskusi praktiseerida. 

Tallinna Ülikooli koolitaja omab Anne Fordi tuutorkoolituse progammi koolitaja tunnistust.

Kui sa soovid liituda, siis võta ühendust maarja.jogioja@tlu.ee.

Liitu julgelt!