EKSPERT EETRIS ⟩ Allan Puur: "Maailm ületas 8 miljardi piiri: kuidas edasi?"

Tänases "Ekspert eetris" saates on külas Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi rahvastikuteaduste professor Allan Puur. Juttu tuli sellest, et maailma rahvastiku arv on tõusnud 8 miljardini, kuid meie Eestis mõtleme hoopis sellele, et kuidas peaks sündimuste arvu suurendama.

Foto Allan Puurist

„Kohti kus rahvaarv kasvab kiiresti tuleb pigem juurde ja neid, kus ollakse vastupidise probleemi ees on vähem ning Eesti on nende viimaste seas. Vähene sündimus on mure pigem Euroopas ja osaliselt Aasias, aga Aafrikas selliseid riike põhimõtteliselt ei ole,“ ütles saates Rahvastikuteaduste professor Allan Puur.

Puur rääkis, et loomulik iive, sündide ja surmade vahe, on aastakümneid miinuspoolel ja see annab eelkõige teada sellest, et eakate osakaal ühiskonnas suureneb, surmade arv seega kasvab. Samal ajal peab vaatama ka teisi mõõdikuid nagu sündide arv naise kohta ja ka seda palju on lapsi sünnitusea lõpuks.
Lisaks tuleb saates juttu erinevatest meetmetes, mida täna rakendatakse iibe parandamiseks ja millist mõju need tegelikult avaldavad.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli avalike suhete lektor Mart Soonik.

Vaata saadet