EKSPERT EETRIS ⟩ Andra Kütt: "Laps räägib siis kui…"

Kuna kanad ei pissi, siis vanarahva arvamust mööda lapsed justkui ei peakski rääkima. Õnneks nii see ei ole. Aga kuidas mõjutab väikelaste keelelist arengut see, kui palju ja rikast keelt lapsega kõneldes kasutatakse ning laiemalt lapse keeleline kasvukeskkond? Sellest tuleb juttu tänases vestlussaates „Ekspert eetris“, kus külaliseks on Tallinna Ülikooli keeleteaduse doktor ja lastekeele uurija Andra Kütt.

Foto: Andra Kütt

Andra Kütt räägib saates oma doktoritöö tulemsutest ja sellest milliseid meetodeid ta uurimiseks kasutas. Lisaks ka sellest, kas ja kui palju kasutavad lapsed tunde- ja omadussõnu. Veel tuleb temaga juttu söögilauavestlustest ja selles situatsioonis kasutatud keelevalikutst ning sellest, millist mõju ja kas üldse omab lapsele suunatud keel lapse arengule – seda sõnavarast jutustamisoskuseni.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks.

Vaata saadet