EKSPERT EETRIS ⟩ Kadri Kiigema ja Lauri Läänemets: “18 aastat Tallinna Ülikooli”

Tallinna Ülikooli sünnipäevanädalal on „Ekspert eetris“ vestlussaates külas ülikooli vilistlased ja endised üliõpilasesindajad Lauri Läänemets, kes on täna Eesti siseminister, ja Kadri Kiigema, kes on Äripäeva Akadeemia juht. Saatekülalised meenutavad sea, kuidas on nende elu mõjutanud üliõpilasliikumine ja kuidas Tallinna Ülikool sündis.

Foto> Kadri Kiigema ja Lauri Läänemets

Juttu tuleb nii Tallinna Ülikooli kujunemisest ja identiteedist kui ka sellest milline oli sealjuures üliõpilaste roll. Lisaks arutletakse selle üle, kes olid Tallinna Ülikooli loomise vastu ning kes leidsid, et ühes pealinnas peab olema pealinna nimeline ülikool.

Kadri Kiigema meenutab seda, kuidas ülikooli loomise ajal võisid asjaolud muutuda üleöö ja kui ühel hetkel oli kokku lepitud, et Viljandi Kultuuriakadeemia saab olema üks osa loodavast Tallinna Ülikoolist, siis juba järgmisel hetkel otsustasid nad hoopis Tartu Ülikooliga liituda.

Lauri Läänemets tõi omaltpoolt välja, et ülikooli loomisega samal ajal ehitati ka üliõpilasliikumist ja akadeemiline pere tegi palju ära ning koos tudengiesindajatega toimus ka avalikkuse veenmine Tallinna Ülikooli vajalikkuse osas. “Üliõpilastel olid ühised eesmärgid, kõik oli läbi mõeldud ja tegutseti kirega, mis andis lõpuks edasiviiva tõuke kogu Eesti üliõpilasliikumisse,” lisas Läänemets.

Saadet juhib Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht  Rein Olesk.

Vaata saadet