EKSPERT EETRIS ⟩ Reeda Tuula-Fjodorov: „Kuidas käia looduses keskkonda kahjustamata?“

Tänase „Ekspert eetris“ saate teema on looduses käimine nii, et sellega ei kaasneks suurt keskkondlikku jalajälge. Sel korral on saates külas Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi nooremteadur ja rekreatsioonikorralduse õpetaja Reeda Tuula-Fjodorov.

foto Reeda Tuula-Fjodorov

Nooremteadur viis koos tudengitega läbi projekti, millega uuriti looduse alustaimestikku pärast suurt spordisündmust. Ühest küljest selgus, et suured rahvamassid tallavad taimestiku ära, mis on ka ilmne, kuid lisaks selgus, et sügisestel spordivõistlustel on taimestikule pikaajalisem mõju. Kevadel toimuvatest spordivõistlustest suudab loodus suvise kasvuperioodiga üpris edukalt taastuda. 

Reeda Tuula-Fjodorov räägib ka sellest, et looduses käies võiksid tavainimesed teadlikud olla sellest millisesse kohta lähevad. Kas tegemist on kaitsealaga, kus loodus on õrnem või spetsiaalselt loodud puhkealale. Esmaseks abivahendiks soovitab ta RMK rakendust „Loodusega koos“, mis aitab suurendada teadlikkust ja läbi selle hoida loodust. Nüüd jõulupühade ajal on loodushoiu mõttes väga hea aeg värskes ajas aega viita, sest lumekiht kaitseb ka alustaimestikku ja inimeste tatsamine metsas sellele suurt mõju ei avalda. 

Saadet juhib Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Rein Olesk.

Vaata saadet