Edulugu

Katrin Tiidenberg ja Joosep Susi valiti tänavu parimate Sirbi autorite-kaastööliste sekka

Lisaks nimetas kultuurileht Sirp tänavusteks laureaatideks Airi Triisbergi ja Jan Kausi – viimane on Tallinna Ülikooli (TLÜ) vilistlane ja endine õppejõud.

Katrin Tiidenberg ja Joosep Susi

Sirbi toimetus tunnustab TLÜ Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi osaluskultuuri professor Katrin Tiidenbergi laureaadiga ühismeedia, virtuaalreaalsuse, veebipõhise suhtluse ja eneseväljendust puudutavate trendide ja sündmuste mõtestamise eest. „2022. aastal riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija Katrin Tiidenberg on Sirbi kolumnistina kirjutanud, kuidas Ukraina sõda on sünnitanud „läänetargutamise“ retoorikast ajendatuna uue metavõrgustiku – idaeuro-Twitteri ja läinud aasta mõjukaimaks sündmuseks virtuaalses maailmas peab ta Twitteri ülevõtmist Elon Muski poolt,“ toob toimetus professor Tiidenbergi kohta veel välja.

Ülikooli humanitaarteaduste instituudi kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susit nimetab Sirbi toimetus luulekoolmeistriks. „Jah, kõik loevad, paljud ka kirjutavad, kuid vähesed mõtlevad ja mõtestavad. Seetõttu läheb üks Sirbi laureaadi tiitlitest Joosep Susile, artiklisarja „Suitsu nurk“ autorile,“ kirjutab toimetus Susi kohta. Lisaks tuuakse väljaande kodulehel välja, et Sirbi hea koostöö on kestnud Joosep Susiga üle seitsme aasta ning loodetavasti see sedasi ka jätkub.

Tallinna Ülikooli vilistlast ja endist õppejõudu Jan Kausi nimetab toimetus multitalendiks. „Sirbi vaates on Jan Kaus kui hea haldjas, kes on keerulistel aegadel kindla­meelselt rahuliku ja mõistva vaimuga suurt tuge pakkunud, argipäevadel aga aastakümneid kõige mitmekesisematel teemadel ja valdkondades suurepärast kaastööd teinud,“ toob toimetus välja.

Kultuurileht Sirp on oma paremaid autoreid-kaastöölisi laureaadi tiitliga tänanud juba aastast 1964.

Palju õnne kõikidele tänavustele laureaatidele!