Teadus

Tallinna Ülikoolis toimub esinduslik keelekonverents

Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut (TÜHI) korraldab 18.- 19. maini rahvusvahelise konverentsi “Keel ja keeled. Õppimine ja õpetamine”.

“Keel ja keeled. Õppimine ja õpetamine”

Eesti läheb peagi üle täielikult eestikeelsele haridusele, lisaks on Eesti koolides järjest enam eesti keelest erineva kodukeelega lapsi. Kui kindlalt eesti õpetaja end mitmekeelses klassis õpetades tunneb, kuidas keeleteadlased õpetajaid toetada saaksid, millised tegevused keeleõpet toetavad – kõike seda arutame konverentsil, kuhu on oodatud esinema kõik, kes tegelevad keelte ja nende õppimise ning õpetamisega.

Konverentsi kavas on keeleteaduslikud sektsioonid mitmekeelsusest, keeleõppest, ja -omandamisest, töötoad tulevastele ja tegevõpetajatele. Lisaks toimub vestlusring keeleteadlastele, poliitikakujundajatele ja õpetajatele, et lahata eestikeelsele õppele üleminekuga seotut.

Konverentsil osaleb 150 teadlast 11 riigist: Eesti, Leedu, Läti, Soome, Luksemburg, Saksamaa, Belgia, Sri Lanka, Ungari, Ukraina ja Rootsi.

Konverents toimub eesti ja inglise keeles.

Konverentsi plenaaresinejad on Annick De Houwer (The Harmonious Bilingualism Network, HaBilNet), Mila Schwatz (Oranim Academic College of Education) ja Claudine Kirsch (Université Du Luxembourg).

Konverentsi korralduskomiteesse kuuluvad TÜHI teadlased ja õppejõud Reili Argus, Tiina Rüütmaa, Merilin Aruvee, Kristiina Bernhardt ja Andra Kütt.

Lisainfo on leitav konverentsi VEEBIST.