Uudishimu päeval osales umbes 1500 noort

President Alar Karis kutsus kõiki osalema 17. novembril toimuval uudishimu päeval ja Tallinna Ülikool korraldas suure silmaringi avardava koolipäeva “Mida õpikutes ei räägita”, kus osales umbes 1500 noort üle kogu Eesti ja neist olid ülikoolis kohapeal kuskil 350 noort.

foto uudishimu päevast

Uudishimu päeva peakorraldaja, Tallinna Ülikooli teaduskommunikatsiooni peaspetsialist Silvia-Kristiin Kask ütles, et sündmus läks igati korda ja saab vaid rõõmu tunda, et esimest korda toimuva ürituse vastu on huvi niivõrd suur. Kindlasti korraldame sarnase päeva ka järgmisel aastal uudishimu päeval ja kindlasti on tunnid sama sisukad ja huvitavad.

Uudishimu päeval osalesid noored Ida-Virumaast saarteni ja kagust pealinnani, seda nii saalis kohapeal kui otseülekande vahendusel.

Uudishimu päeval andsid tunde religiooniarheoloog Tõnno Jonuks, ajakirjanik Külli-Riin Tigasson, sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask, rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Crandall, matemaatika dotsent Maria Zeltser ja ökohüdroloogia professor Jaanus Terasmaa.

Vaata otseülekande salvestust