Seminar

ÜTI teadusseminar: Ülikool kui reaalne utoopia

08.03.2023 kell 16.00-18.00 ruumis M-648

Ühiskonnateaduste instituut

08.03.2023 kell 16.00 - 18.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Ameerika sotsioloogi Erik Olin Wrighti käsitluses on reaalne utoopia institutsionaalne korraldus, mis toetab isiksuse vaba ja terviklikku kujunemist. Ka ülikooli saab mõista kui reaalset utoopiat, kus esmajoones tõusevad esile ülikooli kolm mõõdet – akadeemiline vabadus, kriitilisus ja kõrgharidus kui avalik hüve. Mõeldud on riigi rahastatud ülikooli, mis soodustab juurdepääsu kvaliteetsele kõrgharidusele, kus on avatud arutelu keskkond ja kus teadmiste loomine saab toimuda väljaspool rakenuslikkuse imperatiivi. Vaatamata neoliberaalse ülikooli domineerimisele ei ole niisugune arusaam ülikoolist kaotanud oma aktuaalsust. Kõrghariduse status quo vajab teistsugust paradigmat. Ettekanne kombineerib kõrgharidussotsioloogiat ja kõrgharidusfilosoofiat ning loob seose ka ülikooli ja teadmistepõhise ühiskonna saavutamise vahel.

08.03.2023 kell 16.00-18.00 ruumis M-648

Ettekandja: Martin Aidnik