Arnold Rüütel 95

Kolmapäeval, 10. mail tähistas 95. sünnipäeva president Arnold Rüütel.Teda õnnitlesid riigijuhtide, kohalike omavalitsuste esindajate, teadlaste ja kolleegide seas ka Tallinna Ülikooli ning MTÜ Polis esindajad.

Arnold Rüütel 95

President Arnold Rüütel on alati erinevate probleemide lahendamisel pidanud oluliseks teaduslikku lähenemist. Tema jaoks on tähtsad kohaliku omavalitsuse traditsioonid ja see, kui efektiivselt omavalitsused tegutsevad.

Aastaid on president Rüütel osalenud Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja MTÜ Polis ning mitme partneri korraldatud konverentsidel ja foorumitel. Valdav osa omavalitsuspäevadest osavõtjaid on saanud osa tema ettekannetest. Kõik eelnev on koondatud juubelil esitletud kogumikus Arnold Rüütel Tõeotsingute radadel.

Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi direktori Indrek Graubergi sõnul on president Rüütel riigijuhi ja ühiskonnategelasena alati juhindunud teaduspõhisest maailmapildist, kandnud nii Eesti riigi kui ka kohaliku omavalitsuse arengu ajaloolist vaatenurka.

Tallinna Ülikooli Haridusteaduste Instituudi direktor Tiia Õun kinnitas, et võimatu on Arnold Rüütli osa Eesti riikluse taastamisel ja arendamisel üle hinnata. Imetlusväärne on Rüütli oskus inimestega suhelda aga ka tema siiani aktiivne eluhoiak.

Arnold Rüütel 95

Juubelil meenutati Eesti riikluse ja kohaliku omavalitsuse taasloomist ja arengut ning president Rüütli rolli selles. Tallinna Ülikooli õppejõud, MTÜ Polis president Sulev Lääne rõhutas Arnold Rüütli tegusat osa omavalitsuspäeva kui riikliku tähtpäeva ellukutsumisel.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu vanematekogu esimees Sulev Mäeltsemees meenutas, et omavalitsusliku staatuse omistamisel 1990.aastate algul Ülemnõukogu Presiidiumis selgitas presiidiumi esimees Arnold Rüütel kohaliku omavalitsuse toimimist Eesti Vabariigis enne 1940. aastat.

Palju õnne ja tervist, president Arnold Rüütel!