Edulugu

Tallinna Ülikooli doktorant Madli Raudkivi oli üks parimaid 3 minuti loengu ettekandjaid

Veebruari alguses selgusid Teaduste Akadeemia “Teadus 3 minutiga” ettekande konkursi viis parimat, nende seas oli ka ühiskonnateaduste doktorant Madli Raudkivi.

Fotol "Teadus 3 minutiga osalised": Hans Tiismus, Marit Alas, Liza Sedler, Liili Abuladze, Meeta Morozov, Gertha Teidla-Kunitsõn, Annette Miller, Kristo Raun, Keiu Paapsi, Heigo Rosin, Kertu Liis Krigul, Jürgen Karvak, Madli Raudkivi, Martin Sarap ja Maria Hansar
Foto autor Reti Kokk, pildil: Hans Tiismus, Marit Alas, Liza Sedler, Liili Abuladze, Meeta Morozov, Gertha Teidla-Kunitsõn, Annette Miller, Kristo Raun, Keiu Paapsi, Heigo Rosin, Kertu Liis Krigul, Jürgen Karvak, Madli Raudkivi, Martin Sarap ja Maria Hansar

Eelmise nädala reede õhtul kogunesid noorteadlased Teaduste Akadeemiasse, et kanda väärikale žüriile ette pikalt viimistletud esitlused oma doktoritööst. Kokku osales konkursil 15 noort teadlast seitsmest Eesti ülikoolist ja teadusasutusest. Nende seast valiti välja viis parimat ettekandjat, teiste seas ka hooldusperesid uuriva TLÜ ühiskonnateaduste instituudi doktorant Madli Raudkivi. Tallinna Ülikooli esindasid konkursil veel kaks ühiskonnateaduste instituudi doktoranti: Liili Abuladze, kes uurib inimestevaheliste suhete mõju tervisele ja Gertha Teidla-Kunitsõn, kes analüüsib, kuidas valmistab haridus noori ette eluks digitaalsel ajastul.

Madli Raudkivi sõnul oli konkurss omajagu väljakutsuv, kuid sealt saadud teadmised ja kogemused väga väärtuslikud. "Teadmine kuidas valmistuda füüsiliselt ette esinemiseks, tulla toime ärevusega kui ka olla loomulik ja veenev esineja, on midagi millele ma polnud eriliselt palju mõelnud," tõdes Raudkivi, "nüüd on need võtted aga pidevalt kasutuses - alates sirutusharjutustest kuni selleni, et mõtlen korduvalt üle, mida oma ettekande või vestlusega soovin edastada."

Kõik osalejad läbisid alates novembrist mitme päeva jagu koolitusi, et lihvida oma ettekanded ja ettekandmise oskused säravaks ning harjutada oma teadustöö tutvustamist laiemale auditooriumile. Seetõttu tuli kõigil avaldada ka lühike uudislugu oma doktoritöö teemal teaisedusuudiste portaalis Novaator. Viie väljavalitud parima ettekande põhjal valmivad järgmiste kuude jooksul ka videod, mis avaldatakse nii ERRi hommikusaates “Terevisioon” kui ka Novaatori portaalis, kus on võimalik hääletada juba oma lemmiku poolt.

Vaata ettekannete finaali järgi

Tutvu kõigi osalistega siin