ÜTI tudengid Tallinna linnavalitsuses ja Riigikontrollis

21. aprillil oli Tallinna Ülikooli üliõpilaste kevadsemestri kohaliku omavalitsuse õppepäev. Riigiteaduste, linnakorralduse ning haldus- ja ärikorralduse tudengite seminar-praktikum oli Tallinna Linnavalitsuse ja Riigikontrolli ruumides. Kohtumiste eesmärk oli arutada kohaliku valitsemise teemasid ja jagada teadmisi institutsioonide tööst.

ÜTI tudengid

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart rõhutas noorte tegevuste suurt rolli kõigi muutuste juhtimisel linnas. Linnapea tõdes, et pakilisim on linna jaoks praegu kriisijuhtimine. See on suur väljakutse, sest üldine ettevalmistus riigi tasandil on veel nõrgavõitu. Linna transpordivõrgu uuendamisel suunatakse aga üha rohkem tähelepanu rattateede rajamisele.

Liis Vahter ja Mats-Laes Nuter linna strateegiakeskusest tutvustasid Tallinna Arengustrateegia 2035 kahte sihti neljateistkümnest: loovat maailmalinna, eesmärgiga muuta linn targa majanduse südameks ja inimestele turvatunde ning ohutuma keskkonna loomist.

Strateegiakeskuse ruumiloome osakonna juhataja Kaidi Põldoja sõnul teeb ruumiloome keeruliseks väga paljude aspektide arvestamine. Eriliseks väljakutseks peab ta püüdu muuta linnaruum inimestele mugavaks ja turvaliseks. Strateegiakeskus peaks uuendusteks saama suurema vabaduse, sest avalikku ruumi tuleks võrgustikuliselt planeerida.

Päeva teine külastus oli Riigikontrolli, mille nõunik Airi Mikli rääkis kontrolliorgani tööst ja ilmestas räägitut eluliste näidetega – kes kontrollib kontrollijat või mis saab siis, kui riigil pole riigikontrolöri.

Üliõpilaste hinnangud seminar-praktikumi kohta olid igati head. Nad said küsida asjaomastelt otse ja boonusena õppisid koostama põhjalikku memo.

Aitäh kõigile, kes aktiivselt osalesid ja oma mõtteid jagasid.

Tallinna Ülikooli tudengid