Toimumisaeg: 12.-13. oktoober 2018 kell 10-17 

Toimumiskoht: Tallinn, Narva mnt 27, Nova (BFM)

Kui 1990. ja 2000. aastate alguses tegid stsenaristikaõpetuses endiselt ilma kolmeaktilise struktuuri gurud, siis viimasel kümnendil on väga teravalt kerkinud esile vajadus uut tüüpi teooriate ja väljaõppe järele.

Stuudiod, levitajad, televisioonid, aga esmajärjekorras publik on hakanud ootama hoopis keerukama ülesehitusega lugusid ning uue ajastu looõpetuse juhtivaks eksperdiks maailmas on tõusnud Linda Aronson - stsenarist, toimetaja ja filmiteoreetik. Linda Aronson on analüüsinud sadu ebakonventsionaalseid filme ning koostanud esimesena maailmas tugeva raamistiku ning põhjaliku juhendi sellist tüüpi stsenaariumi kirjutamiseks, mille jaoks lineaarne kolmeaktiline struktuur jääb piiravaks või ebapiisavaks.  
 
Ta toob oma õpetuses välja kuus mittelineaarset/multinarratiivset stsenaariumivormi: Flashback, Tandem, Sequential, Multiple Protagonist, Double Journey ja Fractured Tandem. Ta on loonud mustrid, kuidas iga vorm jagab, lõhestab, paljundab või kärbib stsenaariumi ülesehitust ning kuidas see suhtestub mh ka kolmeaktilise struktuuriga. Ta on loonud kõigile kuuele vormile praktilised juhtnöörid ning kasutab näidetena ligi 80 mängufilmi, mille nimekiri pidevalt vaheldub. Oma õpetuses puudutab ta ka telesarjade stsenaristikat ning tema teooriaid kasutavad uue generatsiooni videomängude stsenaristid.  
 
Linda Aronson on avaldanud mitmeid ülimenukaid stsenaristikaraamatuid („The 21st Century Screenplay“, „Screenwriting Updated: New and Conventional Ways of Writing for the Screen“, „Television Writing: The Ground Rules of writing sitcom, serials and series“ jt) ning tema meistriklassid on oodatud terves maailmas.
 
Tallinna meistriklass on mõeldud stsenaristidele, kirjanikele, režissööridele, produtsentidele, mängude loojatele, monteerijatele, teatridramaturgidele- ja lavastajatele, kriitikutele ning edasijõudnud filmi- ja teatritudengitele. 

Hind:

  • Osalustasu 250 eurot + km,
  • Kinoliidu liikmele 200 eurot + km,
  • MTÜ Eesti Stsenaristide Gildi liikmele 200 eurot + km,
  • tudengid 75 eurot + km

 

Lisainfo ja registreerimine

Katrin Sigijane
BFM koolitusjuht

katrin.sigijane@tlu.ee, Pealkiri: Linda Aronson

aadressNarva mnt 27, 10120 Tallinn

Telefon(+372) 6199 908, (+372) 509 6692

 

Koolitust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond loomemajanduse arenduskeskuse Creative Gate projekti raames

logo logo logo