Filmi- ja meediablogi

7 küsimust vilistlasele: Eeva Mägi

"7 küsimust vilistlasele" on rubriik, kus tutvume BFMi vilistlastega, et meenutada ülikooliaegu ja uurida, mis neil parasjagu käsil on.

Eeva Mägi

Filmitegija, advokaat

Eriala ja lõpetamise aasta: Dokumentaalfilmi režii magister, 2015

Väiksena tahtsin saada: Õpetajaks. Lihtsalt sellepärast, et siis omad laste üle võimu, saad kõigile kahtesid panna ja tänitada. Sain õpetaja ametist väga valesti aru :)

Eredaim mälestus tudengiajast: Kaastudengi Nora Säraku filmist "Valguseks/Valguseni/Valgusena" stseen, kus vanaproua puhub sünnipäevatordil küünlaid, ütleb soovi, aga ei suuda küünlaid ära puhuda. Ma nii väga ootan Nora järgmisi filme, sest ta on geenius.

Teadmine/õppetund, mille BFMist kaasa võtsin ja mida igapäevaselt meeles hoian: Õppejõud Jarmo Valkola sõnad: "The more you understand yourself, the more you understand Cosmos as well" (öeldud väga aeglaselt ja tugeva soome aktsendiga).

Hetke kõrvauss: Marju Kuut "Elize"

Üks soovitus tänastele BFMi tudengitele: Ära kuula mõistuse häält, filmil pole mõistusega mingit pistmist.

Minu viimane avaldatud teos: Mängufilm "Mo Mamma"

Dokumentaalfilmi õppimine BFMis

Järgmine vastuvõtt dokumentaalfilmi õppekavale toimub 2024. aasta kevadel.

Tutvu erialaga