London

Inglise keelt kõnelevate maade kirjanduse ja kultuuri eriala valikmoodul keskendub nende maade ühiskonna, -ajaloo,-kirjanduse ja -kultuuri süvitsi käsitlemisele. Vaatluse all on Suurbritannia, Ameerika Ühendriikide, Kanada, Uus-Meremaa, Lõuna-Aasia, Kariibi regiooni ja Aafrika maade kultuur.

Valikmooduli põhiained on:

• Ingliskeelsete maade ühiskond ja kultuur;
  • Briti kirjandus renessansist tänapäevani;
  • Ameerika kirjandus;
  • Ilukirjandusliku teksti analüüs.

Ained annavad ülevaate vastavate maade olulisematest kirjanduslikest stiilidest, koolkondadest ja kirjanikest, käsitledes olulisemaid tekste süvitsi ja vastavalt sinu huvidele. Pöörame piisavalt tähelepanu päevakajalistele teemadele, nagu feminism ja soouuringud, postkoloniaalne, etniline ja diaspora kultuur ning ökokriitika.

Lisaks kohustuslikele erialamooduli ainetele saad vastavalt oma huvidele ja eesmärkidele võtta teisi inglise keele ja kultuuri aineid vabaainete arvelt.

Võta ühendust!

Julia Kuznetski, briti kirjanduse dotsent