Humanitaarblogi

Rita Vartiainen: ülikool suunal Helsingi-Tallinn-Helsingi

Eestlasest meditsiiniõde Rita Vartiainen elab Helsingis, käib koolis Tallinnas, aga tema süda kuulub Hispaaniale. Viimane on ka põhjus, miks ta valis õpinguteks Tallinna Ülikooli.

Rita Vartiainen

Pisut küpsemas eas on õpingute alustamine ülikoolis päris suur logistikaprojekt. Kuidas pereelu nii ära korraldada, et ühe või mõlema lapsevanema haridustee jätkamine üldist elukvaliteeti ei pärsiks? Mida arvab sellest tööandja kui töötajal on mõnda aega lisaks tööülesannetele vaja keskenduda ka õpingutele? Samuti peab tulevane täiskasvanud tudeng panema vaimu valmis ka stressiks, mis sellise elukorraldusega kaasneb ja sunnib endalt enam kui üks kord küsima - miks ma seda teen? Kui sellele kõigele lisandub veel vajadus käia ülikoolis teisest riigist, siis ...

Ometi - kui on tahe, on ka võimalus! Rita Vartiainen'i (40) jaoks on Helsingist Tallinnasse ülikooli käia sama normaalne ja igapäevane kui sõita trammiga Koplist Kadriorgu. Elanud eri riikides ja reisinud üksinda seljakotiga läbi pool maailma või rohkemgi veel, on ta nüüd otsustanud pereelu kõrvalt Helsingis täita oma unistuse ning õppida Tallinna Ülikoolis hispaania keelt ja kultuuri. Ta on diplomeeritud meditsiiniõde, kelle süda tuksub ladina rütmides ja seljakott ootab järgmist seiklusrikast retke.

„Õppimine täiskasvanuna on nagu mägironimine: raskemail päevil murran pead, miks ma seda teen, aga tippu jõudes mõtlen juba uutele mägedele, kuhu võiksin ronida,ˮ arutleb naine. Vajadus leida oma ellu vaheldust, soov end proovile panna ja õppida tundma midagi, mis on hingele tegelikult oluline, on vaid mõned põhjustest, miks astuda ülikooli täiskasvanuna.

Rita jagas meiega oma inspireerivat ja julgustavat lugu, et innustada sellega ka teisi, kel hinges unistus, mis vaid ootab esimest julget sammu.

Loe artiklit

Tutvu õppekavaga