Haridusblogi

Milliseid tujusid ja tundeid on haridusteadused meie vilistlastes tekitanud?

Haridusteaduste vilistlaste mõtetest ja meenutustest jääb kõlama palju rõõmsaid hetki, kasulikke tutvusi ning vajalikke teadmisi.

HTI vilistlased

Alushariduse vilistlane Riin Verlin suunab: “Õppida õpetajaks ja olla õpetaja peab olema südameasi. Lisaks suurtele teadmistele, mis sa ülikoolis omandad, saad sa endale sõbrad kogu eluks, kellega jagada oma rõõme ja muresid õpingute vältel ja ka edaspidi.”

Klassiõpetaja vilistlane Janek Vavilov jagab oma kogemust: “Olen õppinud olema julge ning avatud oma mõtete ja ideede väljaütlemisel. Kõige kihvtim on selle juures see, et ka minu kõige pöörasemaid ideid ei naerda välja, vaid see ongi osa klassiõpetajaks olemisel.”

Noorsootöö vilistlane Kristel Karro hindab just kontakti õppejõududega: “Tunnen rõõmu, et võin suurt osa enda praegustest õppejõududest nimetada enda kolleegideks. Ma tõesti olen oma erialast täiesti vaimustuses ja õppejõude hindan väga kõrgelt.”

Eripedagoogika vilistlane Katariina Karu jagab õpitut: “Esialgu tundub kergem, kui peidame mure või probleemi ära – pealtnäha teda justkui ei olekski enam. Teame tegelikult, et niimoodi mured paraku ei kao.”

Kutsepedagoogika vilistlane Kaja Piirfeldt julgustab eesmärke seadma: “Olen veendunud, et mida külvad, seda lõikad! Soovitan ja õpetan ka oma õpilastele, et oluline on teada eesmärke ja nende nimel tööd teha, siis ei jää ka tulemused tulemata.”

Andragoogika vilistlane Siim Oja kutsub end ja teisi tundma õppima: “Grupil on jõud nii ühiskonnas kui ka klassiruumis, mida me täiskasvanute õpetajatena pidevalt loome. Seda tuleb tunda ja mõista. Tule õpi ennast ja teisi tundma. Õpi ise õppima, et saaksid teisi õpetada.”

TLÜ haridusteaduste instituudi lõpetajate tagasiside rõhub sisemisele motivatsioonile ning ajaplaneerimise oskusele. Nende kogemuses oli oluline osa toetusel, mida pakkusid nii kursusekaaslased, õppejõud, tööandja kui ka ülikool. Vaadates tagasi, hindavad nad head koostööd oma juhendajatega ning ülikoolipoolset huvi nende käekäigu vastu.

Kui ka Sina soovid seda kõike kogeda, siis ootame Sind haridusteaduste instituuti. Meie erialad leiad aadressil www.tlu.ee/hti/sisseastumine või kirjuta vastuvott.haridus@tlu.ee