Teade

In memoriam: Uno Loop

8. septembril 2021 lahkus meie seast laulja ja muusikapedagoog, Tallinna Ülikooli sajandi vilistlaste hulka kuulunud Uno Loop.

Küünal

„Uno on meie muusika- ja kultuurimaastiku üks teemante. Olles teinud temaga palju-palju koostööd, meenutan, kuidas ta mind haris," kirjeldab Loopi soojalt tema kauaaegne lavapartner Heidy Tamme. „Tema väärtus seisneb ka selles, et ta teadis täpselt, millist muusikat ta esindab ja ta kunagi ei läinud moevooludega kaasa."

Uno Loop

Uno Loop (31. mai 1930–8. september 2021) oli oluline kuju Eesti muusikaloos, keda tunti üle poole sajandi kui armastatud muusikut, lauljat ja pedagoogi. Tema loominguline tegevus algas 1950ndatel ning ka pärast 80. juubelit jätkas Loop aktiivset muusikalist tegevust.

Uno Loop õppis Tallinna Ülikoolis, toonases Eduard Vilde nimelises Tallinna Pedagoogilises Instituudis kultuurharidust ja orkestrijuhtimist ning lõpetas kooli 1980. aastal.

Kui Tallinna Ülikool kuulutas kolm aastat tagasi välja oma sajandi vilistlased, kuulus nende hulka muidugi ka Loop. Tallinna Ülikooli sajandi vilistlane on aunimetus, millega ülikool tunnustas vilistlasi, kes on oluliselt panustanud Eesti ühiskonna, hariduse ja kultuuri arengusse. See aunimetus anti sajale vilistlasele, kes kuulutati välja Tallinna Ülikooli päeval, 18. märtsil 2019, seoses saja aasta möödumisega ülikooli eelkäijaks olnud Tallinna Õpetajate Seminari tegevuse algusest.