Haridusblogi

Tiina Viisut: ülikoolis kohtusid minu jaoks varasem töökogemus ja uusimad teadusuuringud

Tiina Viisut on Hiiumaa vallas haridus- ja kultuurivaldkonna juhtivspetsialist, kes on pühendunud piirkonna noorte harimisele ja uue väljakutsena kultuurielu edendamisele. Loe lähemalt, miks Tiina otsustas Tallinna Ülikooli magistriõppesse tulla hariduse juhtimist õppima, mida magistriõpingud talle andnud on ja milliseid uusi erialaseid võimalusi professionaalses karjääris loonud.

Tiina Viisut

Olen kaua koolis töötanud ning aastate jooksul üht-teist katsetanud ja leidnud päris hästi toimivaid õpetamise viise. Sellele vaatamata tundsin, et vajan uut hingamist. Mõtlesin ja kaalusin pikalt, kuni leidsin enda jaoks hariduse juhtimise põneva õppekava. Konkurss oli tihe ja ausalt öeldes olin üllatunud, et sisse sain. Alles sisseastumisvestlusel sain aru, et ülikoolis tuleb kohal käia igal nädalal ja kõikidel nädalalõppudel. Õnneks oli mul võimalik pere- ja tööelu korraldada nii, et sain iganädalaselt Tallinnas ülikoolis käia. Olen väga tänulik oma töö-koolile, kes minu tunnikoormust vähendas ja nädalalõpu tööpäevad tunnivabaks jättis. 

Iganädalane käimine Tallinna ja kodu vahel oli minu jaoks vast kõige suurem väljakutse. Õppimise aeg oli väga tempokas ja pingeline, kuid olin kõrgelt motiveeritud ja valmis mugavustsoonist välja tulema. Tore oli see, et ülikoolis kohtusid minu jaoks varasem töökogemus ja uusimad teadusuuringud. Hea oli saada kindlustunnet, et olen oma õpetajatööga õigel teel ja ajan õiget asja. 

Hea oli saada kindlustunnet, et olen oma õpetajatööga õigel teel ja ajan õiget asja. 

Tiina Viisut

Mulle väga meeldis, et õppejõud tegid sihipärast tööd haridusjuhtide võrgustiku loomiseks. Tegime koostööd ka vilistlaste ja teise kursusega. Saime ka õppimiskogemusi rahvusvahelises seltskonnas. Tõsiseltvõetavust lisas see, et õppejõud ise praktiseerisid teaduslikult tõestatud efektiivseid õpetamisviise, meilt õppekorralduse kohta tagasisidet küsisid ja sellega päriselt arvestasid. 

Olen tohutult tänulik ka oma kursusekaaslastele! Ma ei tea, kuidas oli võimalik, et sattus kokku selline mõistev, toetav, võrdväärne ja unustamatu seltskond! Ülikool kasvatas meid suuremaks ja mitmele jäi varasem töökoht “kitsaks” – tööelus tuli aeg uus lehekülg pöörata. Nii ka minu puhul. Juhin nüüd piirkonna haridust ja kultuurielu. 

Olen oma kodukoha patrioot, tahan, et siin oleksid haritud ja end hästi tundvad noored, samuti kompetentsed õpetajad ning säravad koolijuhid, kes julgevad teha asju omamoodi, kuid koostöiselt. Saan end proovile panna muutuste juhtimise elluviimisega, mul on võimalus silmapiiril hoida suuremat pilti ja taustal teadmist, et õppimine ei lõpe mitte kunagi.


Tutvu hariduse juhtimise õppekavaga