Eetris on Tallinna Ülikool: kas igaühest võib saada õpetaja?

Äripäeva raadiosaate "Eetris on Tallinna Ülikool" külaline on Tallinna Ülikooli õpetajahariduse professor Katrin Poom-Valickis.

lapsed

Saatesarjas käivad külas ülikooli teadlased, õppejõud ja erinevate erialade ettevõtlikud, edukad ning tuntud vilistlased.

Seekordne saade on pühendatud õpetajatele ja õpetajaharidusele, kuna sellel aastal tähistab Tallinna Ülikool 100 aasta möödumist järjepidava õpetajahariduse andmisest Tallinnas. Saatekülaline on TLÜ õpetajahariduse professor Katrin Poom-Valickis.

Arutletakse selle üle, miks siis, kui „kliendiks“ on lapsed, pakutakse tihtilugu madalamat palka? Kuidas tuua mehed õpetaja elukutset valima? Kas agressiivne laps koolis on ikka vaid õpetaja probleem või on siin peavastutus siiski kodul ja lapsevanematel?

Kuula saadet siin.

Õpetajahariduse teemal arutletakse ka 24. oktoobril Tallinna Ülikoolis toimuval koolijuhtidele ja pedagoogidele mõeldud konverentsil. Tutvu programmiga!