Teade

Üleriigiline loodusteaduste, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika õpetajate konverents ootab osalema

Üleriigiline loodusteaduste, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika õpetajate konverents toimub 28. veebruaril ja 1. märtsil 2019 Tartu Tamme Gümnaasiumis. Scientix 2019 pakub võimalust õppimiseks ja kogemuste vahetamiseks – osalejaid ootavad erinevad ettekanded ja üle 20 töötoa nii Eesti kui ka välisesinejatelt, samuti õpetajate stendiettekanded.

Konverents

Muuhulgas otsitakse konverentsil vastuseid järgnevatele küsimustele:

Kas STEM, STEAM ja LTT tähendavad kõik ühte ja sama? Kuidas õpetatavat lõimida ja tekitada huvi loodusteaduste vastu juba algkoolis? Miks on vaja kontekstipõhist õpetamist? Kuidas õpetajad Eestis õpetavad ja millised on nende edulood? Milliseid uusi võimalusi pakuvad õppetöö rikastamiseks rahvusvahelised õpilaste keskkonnaprojektid? Kuidas õpetada statistikat arvutiga? Millise nipiga mahuvad õppeprotsessi kosmoseprogramm ja põgenemistuba?

Konverentsi programmi leiad SIIT. Konverentsile registreerumine on avatud SIIN kuni 18. veebruarini.

Scientix on üle-euroopaline teadushariduse kogukond, mis edendab koostööd loodusteaduste, tehnoloogia, inseneeria ja matemaatika (STEM – science, technology, engineering and maths) õpetajate, kasvatusteadlaste, poliitikakujundajate ja teiste selle valdkonna haridusega seotud professionaalide vahel. Eesmärgiks on jagada ja levitada parimaid kogemusi loodusteaduste- ja tehnoloogiaalases hariduses.

Konverentsi korraldajad ja toetajad: Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Tamme Gümnaasium, Eesti Teadusagentuur, Tartu loodusmaja, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituut, European Schoolneti koostööprojekt Scientix, TeaMe+ programm.