Teadus

Tallinna Ülikool sai suuremahulise Euroopa Horisondi rahastuse

Tallinna Ülikool alustab haridusteaduste instituudi ja haridusinnovatsiooni koostööklastri “STEAM4EDU” koostöös Euroopa Horisondi programmis nelja-aastase projekti “EdTech Talents” koordineerimisega, mille kogumaksumus on 3 miljonit eurot.

haridusinnovatsioon

COVID-19 pandeemia on toonud esile suure vajaduse haridustehnoloogiliste lahenduste järele, mis aitaksid tagada kvaliteetset ja sujuvat õppetegevust. See omakorda nõuab nii ülikoolide kui ka kiirelt areneva haridustehnoloogia sektori edukat koostööd, et testida ja rakendada uusi lahendusi ja teenuseid igapäevases koolielus.

Projektis „EdTech Talents“ on Eesti, Ungari ja Serbia teadlastel võimalus siirata oma teadustulemusi haridustehnoloogia valdkonna hargettevõtete ja firmadele Austrias, Saksamaal ja Hispaanias, ning nende maade ettevõtete töötajatel jagada oma ettevõtluskogemusi meie teadlastega.

Projekti on kaasatud kuus ülikooli Eestist, Ungarist, Serbiast, Saksamaalt, Hispaaniast ja Austriast ning kuus haridustehnoloogia valdkonna ettevõtet ja organisatsiooni samadest riikidest. Projekti juhib Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi õpperobootika vanemteadur ja haridusinnovatsiooni koostööklastri "STEAM4EDU" koordinaator Janika Leoste. Grandilepingu ettevalmistuses aitavad koordineerida "STEAM4EDU" teadusnõunik Madis Saluveer ja STEAM õppemetoodika külalisteadur Kristof Fenyvesi.

EdTech Talents