raamat mere ääres

Suve hakul ilmus Studies of Transition States and Societies (STSS) poliitikateadustele keskenduv väljaanne. Loe lähemalt siit!

Seekordne number algab Anastassiya Mahoni ja Scott Walkeri artikliga „Counterterrorism Policy in the Russian Federation: Furthering the Needs of the Regime“ ning jätkub Mariam Darchiashvili ja Elene Gavashelishvili artikliga surrogaatemadusest („Entanglement of the Formal and Informal in Everyday Surrogacy Negotiations: The Case of Georgia“). Seejärel analüüsib Joseph P. Helou Liibanoni poliitilist olukorda artiklis „Lost in the Transitions of Lebanon’s Second Republic: The Political Economy of (Un)governable Institutions, Practices and Crises“. Artiklitest viimane viib lugeja Filipiinidele: „Governmentality in the Context of a Japanese-funded Farm-to- Market Road (FMR) in Agdangan, Quezon Province, Philippines (autor Ma. Josephine Therese Emily Galicinao Teves).

Numbri lõpetavad kaks raamatu arvustust. Atifa Amiri annab ülevaate Lachlan McNamee raamatust „Settling for Less“ (Princeton University Press, 2023) ja Ankita Sharma Laurie Parsons raamatust „Carbon Colonialism: How Rich Countries Export Climate Breakdown“ (Manchester University Press, 2023).

STSS on avatud ligipääsuga interdistsiplinaarne siirdeühiskondade uurimisele keskenduv ajakiri, mida annavad koos välja TLÜ Rahvusvaheliste Sotsiaaluuringute Keskus ja Ühiskonnateaduste instituut. STSS-is avaldamine on autoritele tasuta ning ajakiri on indekseeritud SCOPUSes ja teistes asjakohastes andmebaasides. Toimetus ootab kaastöid teemadel, mis käsitlevad post-sotsialistliku piirkonna sotsiaalsed ja poliitilised muutusi, aga temaatika rikastamiseks on oodatud ka teisi regioone käsitlevad artiklid. Rohkem infot autorile siin