Tallinna Ülikooli vilistlane Maarika Truu Euroopa idufirmade eestvedajate tipus

Idufirmadele keskendunud veebiajakiri EU-Startups.com valis sel aastal Euroopa viiekümne mõjukaima idufirmade ja riskikapitali valdkonnas tegutseva naise hulka Startup Estonia juhi ja Tallinna Ülikooli vilistlase Maarika Truu.

Garage48

Maarika Truu lõpetas 2012. aastal Tallinna Ülikoolis keskkonnakorralduse magistriõppe. Ta on töötanud nii müügi alal kui ka aidanud Eesti ettevõtjatel idasse laieneda. Täna veab ta eest Startup Estoniat ja turundab Eestit kui võimalusterohket ettevõtluskeskkonda.

Sel aastal tunnustati tema tööd Eesti idufirmade eestvedajana eriti kõrgelt. Idufirmadele keskendunud veebiajakiri EU-Startups.com valis ta Euroopa viiekümne mõjukaima idufirmade ja riskikapitali valdkonnas tegutseva naise hulka. Lisaks Maarika Truule tõsteti veel esile kahte eestlannat: Funderbeami asutajat Kaidi Ruusaleppa ja Jobbaticali loojat Karoli Hindriksit.

Vestlesime Maarikaga tema karjäärist, keskkonnakorraldamise alase hariduse väärtusest ja sellest, miks ta peab oluliseks edukate naisettevõtjate esiletõstmist. Samuti tuli juttu ettevõtlikkusest kui maailmavaatest ning omadustest ja oskustest, mis toetavad edukaks ettevõtjaks saamist. 

Loe artiklit Delfis

Tutvu Keskkonnakorralduse magistriõppekavaga