Teade

Kas kohtume ELUtoas?!

KesKustELU toas ootavad Sind inspireerivad külalisesinejaid kõnelevad teemadel, mis toetavad projekt- ja probleemõppe läbiviimist! 11. detsembril on meil külas Pille Pruulmann-Vengerfeldt Malmö Ülikoolist, kes räägib õpiväljundite hindamisest ja kaasavast kursuseprogrammist. Ootame Sind 11.12 kell 11.15-13.15 ELUalal (Mare III korrus).

ELUala

Kohtume ELUtoas, kus Sind ootavad inspireerivad arutelud ning kogemuste jagamine kolleegide ja väliskülalistega!

Arutelu ja refleksioonikoht juhendajatele ja õppejõudele. Inspireerivad kogemuste vahetused ja üksteiselt õppimine

28.11 kell 15.30-17.00 (M-632) - ELUtoas jagab juhendamise kogemust ELU projekti "Z-gen: Miks peaks tänased noored tahtma saada ametnikuks, poliitikuks või ühiskonnaaktivistiks" juhendajad Krõõt Mõttus ja Mari-Liis Jakobson. Arutletakse teemadel: millised küsimused kerkivad esmakordsel ELU juhendamisel?, kuidas motiveerida 24 üliõpilast kaasa mõtlema ja ise tegema?, kuidas ise koos töötada?, milliseid metoodikaid kasutada?.

6.12 kell 9.30-11.00 (ELUala-SUPERA ruumis) - ELU koordinaatorid jagavad praktilisi nõuandeid ning aitavad kevadsemestri ELU projekti ideesid kirja panna. Stipendiumi loosis osalemiseks esita projekti idee hiljemalt 14. detsembriks. Stipendiumi eesmärgiks on toetada juhendajate professionaalset arengut konverentsil, seminaril või mõnel muul välislähetusel osalemiseks 2019. kalendriaastal. ELU projekti ideid on võimalik esitada kuni 14. jaanuarini, kuid

idee varakult esitamise eeliseks on:

• põhjalik tagasiside ja piisav aeg projekti idee täiendamiseks;
  • tugi teisest instituudist kaasjuhendaja leidmiseks;
  • piisav aeg kaasjuhendajaga koostöös projekti ettevalmistamiseks (kuidas koosjuhendamine toimib, millised on vajaminevad kompetentsid jne);
  • piisav aeg välispartneriga koostööks või selle leidmiseks (juhul kui soovitakse kaasata);
  • võimalus võita 1000-eurone professionaalse arengu stipendium vabalt valitud sihtkohta. Stipendium hüvitab lähetuskulud 1000 euro ulatuses.

REGISTREERI enda osalemine!

Miks on vaja üliõpilasi kaasata kursuseprogrammi koostamisse ja kuidas seda teha, saab teada juba Pille seminaril: "Ülikool, kui sotsialiseeriv institutsioon kannab endas vastutust muuhulgas ka demokraatliku ühiskonna arendamise eest. KesKustELU toas arutame, kuidas demokraatia ja kaasamise põhimõtteid klassiruumis rakendada selliselt, et suureneks üliõpilase vastutus oma õppimise eest, paraneks arusaamine sellest, mida üldse on vaja õppida ja juurduks selgemalt ära tundmine, et see, mis mulle meeldib, ei pruugi meeldida teistele.

KesKustELU toa raames vaatame üle ainekava põhilised elemendid ja arutame, kuidas kaasavaid meetodeid klassiruumis kasutada, millised on ohud ja võimalused ning kuidas seda kõike ka üliõpilaste õigusi arvestades õppeinfosüsteemi kirja panna."

Soovitame lugeda ka tema kirjutatud eestikeelset artiklit "Kaasava ainekava kujundamine: õpetamiskogemuse refleksioon".

REGISTREERI enda osalemine!

PostiaadressNarva mnt 25, 10120 Tallinn