Teade

TLÜ lektor ja tudeng aitasid teostada „Koopast kaissu. Inimese ja koera lugu“ näitust

Ajaloomuuseumi näitus „Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu“ räägib koerast, inimesest ja nende ühisest pikast teekonnast. Näituse teaduskonsultandiks on Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi süsteemibioloogia lektor Kairi Koort ning meie integreeritud loodusteaduste tudeng, Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühingu juhatuse liige Maarja Tali.

Koerad

Näitus räägib koerast, inimesest ja ajaloost läbi mõlema silmade. Juba kiviajal oli inimesel vähemalt üks sõber – koer. Sajand tagasi lemmiklooma staatusse tõusnud ja praeguseks inimese meeltepikenduseks saanud neljajalgsesse sõpra on läbi aja suhtutud erinevalt. Küll on koer olnud religioosse praktika objekt, teda on kardetud, temaga on seostatud mitmeid legende. Samas on ta ka olnud märkamatu tööloom, tema hind on olnud võrdne inimhingega või hoopis omaniku sotsiaalset staatust rõhutav aksessuaar. Niimoodi tõlgendame meie, inimesed, koera. Aga mida mõtleb koer? Äkki oleme meie hoopis koera kahejalgsed sõber, keda koer on läbi sajandite üritanud kodustada ja kasvatada läbi hirmu, töö ja mängu?

Tutvu näitusega: https://www.ajaloomuuseum.ee/naitused/ekspositsioonid/koeranaitus

Vaata ka näituse tutvustust, mida teeb Tallinna Ülikooli endise külalislektori
Aleksei Turovski saates OP: https://etv.err.ee/1608106702/op

Vaata klippi: https://kultuur.err.ee/media/video/1197862

Näitus „Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu“ on Maarjamäe lossis avatud 17.2.2021 - 27.02.2022. Näitusega kaasnevad haridus- ja publikuprogrammid.