TEE100

Tallinna Ülikool tähistab tänavu väga erilist tähtpäeva - 100 aastat tagasi algas Tallinnas järjepidev õpetajate koolitamine, mis andis aluse nii haridusinnovatsioonile kui ka targa eluviisi eestvedamisele. Üks juubeliaasta tähtsündmusi on Tallinna Ülikooli Päev, mida tähistame 18. märtsil 2019 Kultuurikatlas.

Juubelisündmuse kava

Kell 19.00 Kontsertetendus "Vabaduse tuul"

Jutustame 170 muusiku ja kõneleja vahendusel Tallinna Ülikooli loo - rändame koos nii minevikus, olevikus kui tulevikus.

Kõnelevad:

• Rektor professor Tiit Land
  • Kristina Mägi, Tallinna Ülikooli silmapaistev vilistlane, Kohila lasteaia Sipsiku direktor, Aasta Haridusjuht 2016
  • Daniele Monticelli, Tallinna Ülikooli Itaalia uuringute ja semiootika professor
  • Triin Lauri, Tallinna Ülikooli avaliku poliitika dotsent
  • Kristjan Port, Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor

Esinevad vilistlased:

• Kalle Sepp
  • Laura Prits
  • Reet ja Robert Linna
  • Hannaliisa Uusma
  • Sepo Seeman

Loojutustajad:

• Otto Samuel Kahar
  • Reivo Maasik, Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja, Tallinna Ülikooli vilistlane
  • Merilin Aruvee, Tallinna Ülikooli emakeeleõpetuse ja rakenduslingvistika lektor, doktorant
  • Lydia Rahula, Tallinna 21. Kooli muusikaõpetaja, Tallinna Ülikooli vilistlane
  • Arvo Anton, Välisministeerium, ÜRO lauaülem, Tallinna Ülikooli vilistlane
  • Helen Sooväli-Sepping, Tallinna Ülikooli keskkonnakorralduse professor, vanemteadur
  • Toomas Lõhmuste, Tallinna Ülikooli kauaaegne kõnetehnika õppejõud, Eesti Rahvusringhäälingu dokfilmide ning telesaadete tekstide esitaja

Esmaettekandele tuleb ülikoolile loodud Rasmus Puuri kantaat “Vabaduse tuul”, mille sõnade autor on Tallinna Ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll. Laval on Tallinna Ülikooli sümfooniaorkester, meeskoor, naiskoor, BFMi segakoor ja vokaalansambel Vox Nova. Dirigent on Martin Sildos.

Kontsertetenduse lavastaja on Veiko Tubin

Kell 20.30 Rektori pidulik vastuvõtt Katelde saalis ja Vahetänaval

Kohale palume tulla võimalusel pool tundi enne algust (kell 18.30).

Kogu sündmus salvestatakse BFMi ja Sinisilm OÜ operaatorite poolt. Kohal on fotograafid Raul Mee ja Arno Mikkor.

Vaata Tallinna Ülikooli juubeliaasta kontsertetenduse "Vabaduse tuul" veebiülekannet:

Vaata kogu juubeliaasta kava

Lisainfo:
Kadri Kiigema, turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja
Tel. 640 9120
E-post: kadri.kiigema@tlu.ee

Evelin Värva, sündmuste koordinaator
Tel. ​640 9138
E-post: evelin.varva@tlu.ee

* Korraldajal on õigus teha vajadusel kavas muudatusi.