Aasta tudengisõber on TLÜ rektor Tiit Land

Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) nimetas Aasta tudengisõbraks Tallinna Ülikooli rektori Tiit Landi.

Aasta tudengisõber

„Professor Tiit Land on üliõpilassõbraliku rektori musternäidis,“ kinnitas TLÜ rektori kandidaadiks esitanud EÜL-i eelmine juht Britt Järvet. „Ta on järjepidevalt abistanud nii Eesti Üliõpilaskondade Liitu kui ka TLÜ üliõpilaskonna juhatust, on olnud kaasav ja sõbralik ning toetanud ka materiaalselt. EÜL-i praeguse juhi Eleri Pilliroo hinnangul annab rektor Tiit Land eeskuju, kuidas tudengeid süsteemselt ja edukalt ülikooli asjade otsustamisse kaasata.

Hinnatava tiitli pälvinud Tiit Land ütles, et tudengisõbralik rektor võtab üliõpilaskonda kui partnerit, kelle iga mõte ja ettepanek on kulda väärt – just nemad teavad ju, mida tudengid tegelikult  arvavad ja soovivad. „Tore oleks, kui rektor vaatamata oma suurele töökoormusele kohtuks üliõpilastega ka loengus,“ sõnas Land.

Rektor väljendas oma uhkust selle üle, et tervitab igal Eesti Vabariigi aastapäeval üliõpilasi juba enne päikesetõusu ning on koos nendega, kui Pika Hermanni torni heisatakse Eesti lipp.

Aasta tudengisõbra tiitel anti üle 23. novembri õhtul. Selle võivad EÜL-ilt saada nii isikud kui ka organisatsioonid.