Läänemere regiooni ülikoolide võrgustik tähistas 30. tegutsemisaastat

Septembri lõpus kohtusid Uppsala Ülikoolis Läänemere regiooni riikide ülikoolide võrgustiku (BUP) esindajad, et tähistada ühingu 30. tegutsemisaastat. Tallinna Ülikoolist käisid kohal arendusprorektor Katrin Saks ja taimeökoloogia dotsent Tiina Elvisto.

BUP võrgustiku kohtumise paneeldiskussioon
Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks BUP võrgustiku kohtumise paneeldiskussioonis

Arendusprorektor Katrin Saks osales ka ühes paneeldiskussioonis, milles rääkisid osalejad sellest, kuidas edendada ülikoolides jätkusuutlikkust. Saks rääkis seal muu hulgas sellest, kuidas Tallinna Ülikoolis arvutati möödunud aastal välja ülikooli süsiniku jalajälg.

Lisaks arutlesid osalejad võrgustiku kohtumisel ka rahvusvahelistumisest ülikoolides ning kõrghariduse kvaliteedi tagamise teemadel.

BUP võrgustik on üks suurimaid ülikoolide koostööprojekte, mille tegevuses osaleb ligi 90 Läänemere regiooni ülikooli. Võrgustiku tegevus on suunatud säästva arengu, keskkonnakaitse ja demokraatia küsimustele Läänemere regioonis. Pärast seda, kui Venemaa alustas tänavu veebruaris Ukrainas sõda, peatati võrgustikus Venemaa ja Valgevene tegevus.