Seminar

IET avatud seminar: Thomas Piketty "A Brief History of Equality"

Ühiskonnateaduste instituut

16.05.2023 kell 16.00 - 17.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Hea meel on kutsuda huvilisi IET teisele avatud seminarile. Seminari seekordseks teemaks on Thomas Piketty "A Brief History of Equality" raamatust inspireeritud heaolupoliitikate ajalugu ja tulevik ning nende asjakohasus meie tegemistes. Keskendudes eelkõige raamatu 2. ja 7. peatükile, arutleme, kas ajaloolises perspektiivis on ebavõrdsusprobleemid süvenenud või leevenenud? Kuidas seda mõõta ja mil määral on selles kõiges „süü“ ümberjaotavatel poliitikatel? Kas ja mida on mineviku edusammudest ja läbikukkumistest õppida ning millised on võimalused selle õppetunni tulevikuheaoluks kujundamisel?

Arutelu tõmbab käima Prof Anu Toots, kes annab lühivaate Piketty sõnumile, mille järel avavad eri distsipliinide vaateid sel teemal Erik Terk, Liisi Keedus ja Hede Sinisaar.

Mõned eksemplarid raamatust on saadaval TLÜ Akadeemilises Raamatukogus ning olemas on ka TLÜ kaudu ligipääs raamatu e-versioonile (kolmele üheaegsele kasutajale): https://www.ester.ee/record=b5554569

Registreeru seminarile

Zoom

Meeting ID: 960 4546 3750
Passcode: 149256
 

Selle semestri IET seminarid on tulevikutegemistele suunatud ehk keskenduvad heaolule selle kõige laiemas mõttes, arutades eri distsipliinide võtmetekste inimeste elukaarega seotud problemaatika mõtestamisel, võimalusi nendega seotud riskide maandamisel ja vastavate poliitikate kujundamisel. Loodame selliste arutelude läbi kasvatada interdistsiplinaarset võimekust inimeste elukaarega seotud probleemide mõistmisel ning leevenduste ja lahenduste välja töötamisel.

Küsimuste korral triin.lauri@tlu.ee või liisa.martma@tlu.ee