Seminar

ÜTI teadusseminar: Lapse osalusõigus lastekaitsesüsteemis

Ühiskonnateaduste instituut

07.12.2022 kell 16.00 - 18.00

SOGOLAS Research Seminar: Child's Right to Participate in Child Protective Services

Lisa kalendrisse

iCal calendar

07.12.2022 kell 16.00.-18.00 ruumis A-002, otseülekanne ja järelvaatamine: ​https://youtu.be/RxpITXk-aV4

Ettekandjad:

• Professor Karmen Toros
  • Vanemteadur Asgeir Falch-Eriksen (Oslo Metropolitan Ülikool)
  • Dotsent Ingrid Sindi
  • Dr Koidu Saia

Diskussandid:

Vestlust modereerib poliitikateooria professor Peeter Selg.

Töökeel: inglise keel

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduse instituudi seminaril «Lapse osalusõigus lastekaitsesüsteemis» tutvustatakse lapse osalusõigust lastekaitsetöös, tuginedes uurimisrühma CIRIC teadustööle, mis on osaliselt koondatud inglis- ja eestikeelsesse raamatusse Professional Practice in Child Protection and the Child’s Right to Participate/Lastekaitsetöö ja lapse osalusõigus

Kuigi viimasel aastakümnel on laste osalusele pööratud palju tähelepanu, on see lastekaitsetöös endiselt suur väljakutse. Osalus on aga lapse parimates huvides tehtud otsuse eeltingimus. Ettekandes arutletakse selle üle, kuidas mõista lapse osalusõigust lastekaitsetöös, tuginedes lapse õiguste konventsiooni artiklile 12 – lapse õigus väljendada vabalt oma vaateid kõigis temaga seotud küsimustes. Artikkel 12 on õigus, mis kuulub igale lapsele ning artiklit 12 saab vaadata vahendina, mis võimaldab lapsel aidata kaasa ja anda teada sellest, mis on tema huvides. Lapse osalust käsitletakse inimõiguste vaatenurgast lähtuvalt. Samuti on laste osalus väljakutseks laste asendushoolduse valdkonnas. Ka siis, kui laps on eraldatud bioloogilisest perekonnast ja paigutatud asendushooldusele tuleb artiklit 12 vaadata vahendina, mis võimaldab aidata kaasa lapse heaolu tagamisele ning lapse parimates huvides otsuste tegemisele.

Teadusseminar toimub Sotsiaalministeeriumi poolt rahastatud projekti “Sotsiaalvadkonna tööjõu toetamine ja eriala arendamine” ning projekti "Pädev lastekaitsetöötaja: lapse osalusõiguse edendamine abivajava lapse hindamise raames" EEA and Norway Grants 2014-2021 rahastusel. Teadusseminari salvestatakse projekti tarbeks ning jääb Youtube'i lingil järelvaadatavaks.

pilt