Pressiteade

Tallinna ülikoolis saab õppida, kuidas pakkuda telefoniseltsi

Tallinna Ülikoolis saab alates 1. veebruarist võtta e-kursust telefoniseltsi metoodika omandamiseks.

pilt

Mis on telefoniselts? See on regulaarsete telefonikõnede tegemine eesmärgiga rikastada kõne saajat emotsionaalselt ja vaimselt, toetada tema ajutervist ja vähendada üksilduse riski.

Loe lähemalt ja kuula näidisklippe telefoniseltsi koolituse kodulehel

Võib ju küsida, miks peab sellist asja õppima. Kes siis telefonikõnesid teha ei oskaks? Telefoniseltsi kõnel ja telefonikõnel on sarnasust vaid nii palju, et räägitakse telefoniga. Telefoniseltsi pakkudes vesteldakse asjadest, mille peale pole ammu mõelnud, tõmmatakse paralleele ja avastatakse seoseid, tehakse mäluharjutusi, viiakse läbi vaatlusi jpm. „See on üks telefoniseltsi kõne omapära, et kogu aeg on midagi mõelda, oodata ja silmad lahti ringi käia,“ räägib kursust testinud Anu.

Koolitus annab praktilised oskused, aga suur osa on ka teoorial. Nii saab teada mitte ainult, kuidas teha, vaid ka seda, miks on vaja teha ja miks on vaja just nii teha. Käsitletakse teemasid nagu üksildus, võimestav kommunikatsioon, integratiivne geragoogika, õpitakse telefoniseltsi põhimõtteid, ülesehitust, riske jne. 

Praktilisi oskusi e-kursusel aitavad omandada õppedialoogid, mis on loodud koostöös ERR Raadioteatriga. Dialoogides „kuulete pealt“ Laine ja Kaspari telefoniseltsi kõnesid (osatäitjad Mari Lill ja Christopher Rajaveer) ning Laine ja tema tütre kõnet (Kairi osatäitja Tiina Vilu).  Kursuse lõpetanud Anu: „Väga head olid näidiskõned, see tegi kogu kursuse palju elavamaks ja õppisin neid kuulates palju. Tavaliselt ju teiste kõnesid pealt ei kuula ja ennast ei oska kõrvalt hinnata.“

Kuulake katkendit Kaspari ja Laine vestlusest

Kuulake, katkendit Kairi ja Laine vestlusest 

Telefoniseltsi metoodika on välja arendatud Eestis ja seda on mitmeaastase arendusuuringu käigus testitud. Uue metoodika on omandanud näiteks Kodukandi vabatahtlikud seltsilised, aga seda on hakanud kasutama ka tavalised inimesed, täiskasvanud lapsed, et hoida võimalikult kvaliteetsel viisil kontakti oma lähedastega.

Kursuse maht on 26 akadeemilist tundi (1 EAP). Õpe on täielikult veebipõhine, õppida saab endale sobival ajal ja omas tempos. Kursus maksab 65 eurot. Info ja registreerimine: https://www.tlu.ee/koolitused/telefoniselts

Ja siiski – miks peaks telefoniseltsi õppima?

Siin on neli küsimust, testige oma arusaamist telefoniseltsist 

Kui vastate kasvõi ühele valesti, soovitame Teil kursusele tulla. 

 

Kursuse loomist on toetanud TLÜ uuringufond, TLÜ ÜTI arengufond ning TLÜ Eesti demograafia keskus ja TLÜ Avatud akadeemia.

pilt