Teade

Teise Tallinna Ülikooli Podcasti külaline on endine USA suursaadik Venemaal professor Michael McFaul

Tallinna Ülikooli ingliskeelse taskuhäälingu teises osas vestleb ühiskonnateaduste instituudi rahvusvaheliste suhete lektor Terry McDonald endise USA suursaadikuga Venemaal professor Michael McFauliga.

Podcast

Taskuhäälingu saates arutatakse USA välispoliitika muutustest siinses piirkonnas alates professor McFauli ajast Obama administratsioonis Trumpi ajastuni ja seda, mida tähendab Bideni eesistumine Eesti ja kogu piirkonna jaoks. Lisaks vesteldi professor McFauli isiklikest kogemustest Eestis, Venemaal ja NSV Liidus ning rahvusvaheliste suhete tuleviku üle.

„Ma olen isiklikult üsna närvis jõuvahekordade pärast siinpool maailma. Ma arvan, et me pole sellele piisavalt tähelepanu pööranud NATO-s, Ameerika Ühendriigid pole sellele kindlasti tähelepanu pööranud ja Trumpi administratsiooni ajal pole me sellele tähelepanu pööranud,“ toob professor Michael McFaul vestluses välja ja lisab: "Kui vaadata Venemaa sõjaväe suurust siinpool maailmas, on see minu arvates hirmutav. See on tohutu ja me ei ole selle piiri kaitsmiseks piisavalt teinud."

Saade on salvestatud Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete talvekoolis 26. veebruaril 2021.

Kuula siit