Filmi- ja meediablogi

Eesti koolides avatakse sel nädalal projekti Rikas Eesti näitused

Näitused koosnevad kümnest plakatist, mis tutvustavad Eestis elavaid ja siinse eluga hästi kohanenud välismaalasi. Igal plakatil on ühe persooni lugu ning QR kood, mis viib saatesarjani ja lisaks link podcastideni.

rikas eesti

Näitused toimuvad üle Eesti vähemalt kaheksas koolis. Plakatid on kujundanud disainer Laura Roomets, materjali valmistasid ette BFMi õppejõud Andres Kõnno ja Krista Aren. Koolides on näituse baasil võimalus pakkuda väikeset haridusprogrammi, kus lisaks persoonilugudele saaks tutvuda ka erinevate riikidega, nende kunsti, muusika ja muu kultuuriga.

Tallinna Ülikooli Balti filmi-, meedia ja kunstide instituut  viib läbi integratsiooniprojekti koondnimega "Rikas Eesti". Projekt on mõeldud tutvustamaks Eesti inimestele kolmandate riikide kodanikke Eestis. Projekti eesmärgiks on viia inimesteni sõnum, et kultuuriline mitmekesisus rõhutab ja väärtustab Eestit erilise elukeskkonnana. See koosneb kommunikatsioonist eri platvormidel, millest on ehk tuntuim Kanal2 laupäevaõhtune saade (https://kanal2.postimees.ee/saated/Rikas-Eesti), aga projektil on ka oma podcastid (https://anchor.fm/rikaseesti) ja ka Instagram (https://www.instagram.com/rikas_eesti/). Projekti rahastab Siseministeerium koostöös EL-i Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondiga.