Filmi- ja meediablogi

Kõrge autasu emeriitprofessor Raimo Pullatile

TLÜ emeriitprofessor Raimo Pullat pälvis hiljuti Gdanski Tehnikaülikooli ja Gdanski teise maailmasõja muuseumi väärika autasu - kolonel Jan Kowalewski tunnustuse. Seda tunnustust pole siiamaani veel kellelegi antud.

Raimo Pullat

Professor Pullat pälvis autasu pikaajalise teadustöö eest Läänemereriikide ajaloo uurimisel.

Ta on muu hulgas põhjalikult uurinud Gdanski Tehnikaülikoolis õppinud eestlaste ajalugu. 2015. aastal ilmus temalt sel teemal teos "Värav tulevikku. Danzigi Tehnikaülikool Eesti haritlaskonna kujunemisloos 1904-1939", mis samal aastal ilmus ka Gdanski Tehnikaülikooli väljaandel poola keeles.

Autasu antakse emeriitprofessorile Raimo Pullatile kategoorias "The World for Poland". Pidulik autasustamistseremoonia toimub 28. septembril Gdanskis.