Filmi- ja meediablogi

Tallinna ja Ioannina vaheliste sidemete tugevdamine

Professor Anastassia Zabrodskaja Kreekas

Kreekas, Ioannina Ülikoolis toimus 13-17. mail ERASMUS+ õpetamis- ja koolitusprogramm, milles osales ka BFM kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor ja kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator dr Anastassia Zabrodskaja.

Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituut pakub kommunikatsioonijuhtimise magistriõppekava, mis hõlmab erinevaid teemasid, keskendudes kommunikatsioonijuhtimise erinevatele suundadele, rõhutades eelkõige kultuuridevahelist kommunikatsiooni. Arutati koostööd selle ja "Magistrikraad kuraatorina: Teoreetilised ja praktilised lähenemisviisid" magistriprogrammi vahel. See magistrikava on Kreeka kõrgkoolides ainulaadne, spetsialiseerudes kureerimisele nii teoreetilisest kui ka praktilisest vaatenurgast. Üliõpilased saavad põhjaliku koolituse kultuuriuuringute, kuraatorite uuringute, avaliku ajaloo ja sellega seotud valdkondade alal.

Lisaks arutati koostööd visuaalkunsti magistriõppekavaga, mis arendab üliõpilaste kunstilist mõtlemist ja parandab nende oskusi edukaks osalemiseks rahvusvahelisel kunstiväljal. Selle õppekava eesmärk on ajakohastada ja harida üliõpilasi rahvusvaheliste kunstisuundumuste, uute meediakanalite ja loominguliste tehnikate kasutamise ning isikliku kunstilise väljenduse arendamise alal, et toetada nende ainulaadset kunstnikukarjääri.

Koostöö loomine interdistsiplinaarsete valdkondade ristumiskohas tegutsevate magistrikavade vahel võib pakkuda magistrantidele väärtuslikke praktikavõimalusi. Kavandatakse, et mainitud magistriprogrammide üliõpilased võiksid töötada koos välja multimeedianäitusi või üritusi, mis ühendavad kommunikatsioonistrateegiaid kuraatorluse ja kunstilise väljendusviisiga. Selline lähenemisviis võib rikastada üliõpilaste arusaamist sellest, kuidas (kultuuridevaheline) kommunikatsioon, kureerimine ja visuaalne kunst üksteist kattuvad ja täiendavad.

Professor Anastassia Zabrodskaja pidas loenguid, mis keskendusid teemadele "Ülipaljusus", "Mitmekeelsus" ja "Kultuuridevaheline kommunikatsioon". Lisaks osales ta aktiivselt Ioannina Ülikooli 60. aastapäeva tähistamise pidulikel üritustel.

cofunded logo

Teksti autor on dr Anastassia Zabrodskaja, kes on kultuuridevahelise kommunikatsiooni professor, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi kommunikatsioonijuhtimise magistrikava kuraator ning European Masters in Intercultural Communication (EMICC) õppe- ja uurimisvõrgustiku tegevdirektor.