Filmi- ja meediablogi

TLÜ kalender 2021: Millega tegeleb professor Katrin Tiidenberg?

TLÜ kalendri märtsikuu fookusteadlaseks on BFMi osaluskultuuri professor Katrin Tiidenberg. Uurime, mis on tal hetkel käsil ja kuidas ta oma vaba aega sisustab.

Katrin Tiidenberg

Mis uuringud, projektid on tal praegu käsil? Hetkel kogub Tiidenberg andmeid kahe projekti jaoks, üks on H2020 projekt Digigen, mille raames uurib Eesti 16-18 aastaste noorte poliitilist osalust internetis ja interneti abiga. Teine on Rethinking Sexuality, milles uuritakse Rootsi, Soome ja Eesti näitel digitaalset seksuaalkultuuri, seksuaalsuse platvormistumist ja digitaalse seksuaalkultuuri geopoliitilisi iseärasusi. Lisaks kirjutab ta hetkel platvormivõimust ja platvormivalitsemisest ja mõtleb osaluskultuuri peale, konkreetselt fännikirjanduse peale.

Mis Teid teadlasena rõõmustab?
Teadlaseelu suurim eelis on see, et see on stimuleeriv ja vaheldusrikas. Ehkki suurel määral sõltub see projektirahastusest, võib siiski öelda, et teadlane saab oma mõttejõu ja tähelepanu suunata asjadele, mis tõepoolest korda lähevad ja huvitavad on, see on suur luksus. Hetkel Eesti teadlasena rõõmustab teaduseahastuse % tõus (ehkki see on pigem paberil) ja tõus doktorantide tasus.
 

Lisaks teadusele - kas teil on ka mõni hobi või tegevus, mis keha ja vaimu virgutab?
Hobisid on igasuguseid. Armastan süüa teha, katsetada maailma köögi retsepte ja gurmeeretsepte ning uusi tehnikaid. Mõtete sirgendamiseks ja ajupoolkerade vaheliste seoste stimuleerimiseks meeldivad mulle käsitöö ja geomeetrilised mängud, lisaks olen terve elu ilukirjandust kirjutanud, ehkki viimasest eesti keeles avaldatud romaanist on endagi jaoks üllatavalt juba 7 aastat möödas.

Kuhu teadus liigub? 
Edasi.